Uzman Psikolog Musa İbrahim Övgün

Uzman PsikologMusa İbrahim Övgün

Kimdir?

1991 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. 10 yıl boyunca öğretim görevlisi olarak Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde görev yaptım. Bu sürede psikolojinin yanısıra; araştırma teknikleri, bilimsel metodoloji ve istatistik gibi alanlarda uzmanlaştım.

Akademik hayatı takiben psikolojinin kullanıldığı pek çok alanda aktif olarak çalıştım. Psikoteknik ve özel eğitim deneyimlerinden sonra bireysel danışmanlık alanına yöneldim. Bireysel ve grup terapistliği alanında gerekli hizmet içi eğitimlerimi tamamladım ve aktif olarak alanda 10 yılı aşkın çalışarak deneyim kazandım.

Aile terapisti olarak da çalışabilmek için bu konudaki diplomamı aldım. Daha sonra aile terapisini tamamlayıcı bir alan olan cinsel terapi konusundaki eğitimimi bitirdim. Halen bireysel terapistliğin yanısıra aile danışmanlığı ve cinsel terapi alanlarında yetkili ve uzman olarak çalışmaktayım. Uzun yıllar içinde pek çok çocuk ve ergen danışana rehberlik ettim, bu konudaki bilgi ve tecrübemi pekiştirdim. Yüksek lisans alanım olan sosyal psikolojiyi uygulama alanına geçirdim ve 2013-2015 yılları arasında politik danışmanlık yaptım.

2015 yılında sigarayı bıraktım ve kendi deneyimlerimden de yola çıkarak bir “Sigara Bıraktırma Terapisi” yöntemi geliştirdim. Kendi geliştirdiğim bu yöntemle danışanların sigaradan kurtulmalarına oldukça önemli destekler verdim. Üniversitedeki çalışma yıllarımda temsilcisi olduğum bilişsel okulun alanda da pratiğini uyguladım. Bu bağlamda Bilişsel-Davranışçı terapi konusunda yoğunlaştım.

Son yıllarda aile danışmanlığının da etkisiyle Duygu Odaklı Terapi alanında da danışanlara yönlendirmeler yapmaktayım. Halen bireysel terapist (yetişkin, ergen, çocuk), cinsel terapist, aile danışmanı ve sigara bıraktırma danışmanı olarak danışanlara hizmet vermekteyim.

Uzmanlık Alanları

01 Depresyon
02 Anksiyete Bozuklukları
03 Bireysel Terapi
04 Aile ve Çift Terapisi
05 Evlilik Terapisi
06 Cinsel Terapi
07 Panik Atak
08 Fobiler
09 Psikoterapi
10 Kayıp ve Yas Terapisi
11 Ergen Terapisi
12 Çocuk Terapisi
13 Stres
14 Obsesif Kompulsif Bozukluk
15 Bilişsel Davranışçı Terapi

Eğitim

 • 1995 - 2000

  Doktora

  Ege Üniversitesi

  Deneysel Psikoloji

 • 1991 - 1994

  Yüksek Lisans

  Ege Üniversitesi

  Deneysel Sosyal Psikoloji

 • 1987 - 1991

  Lisans

  Ege Üniversitesi

  Psikoloji Bölümü

Sertifikalar

 • 2014 - 2014

  Mira Eğitimde Psikolojik Hizmetler Danışma Merkezi

  Cinsel Terapi Eğitimi
 • 2012 - 2012

  T.C. Sağlık Bakanlığı

 • 2009 - 2010

  Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi

  Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Uzman Psikolog Musa İbrahim Övgün Tarafından Yazılan Son Yazılar

Danışmanlık Fiyatları