İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com
Ayhan Asar

Ayhan Asar

( 2 Değerlendirme)

Merhaba, ben Uzman Psikolog Ayhan Asar. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Genel Psikoloji yüksek lisans eğitimimi yine aynı üniversitede tamamladım. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 1 sene psikolog olarak görev aldım. 8 senedir aktif olarak danışan görmekteyim. Temelde Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsemekle birlikte danışanın ihtiyaçlarına göre diğer ekollerin yöntem ve tekniklerinden de yararlanarak eklektik bir model ile seanslarımı yürütüyorum. Faydalandığım Yaklaşımlar: Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Dinamik Psikoterapi, Varoluşçu Psikoterapi. Çalıştığım alanlar; Depresyon, Panik Atak/Panik Bozukluk, Özgül Fobiler(hayvan fobisi, yükseklik fobisi, uçak fobisi, kapalı alan fobisi, yutma fobisi),Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Alkolizm, Bağımlılıklar(madde bağımlılığı,teknoloji bağımlılığı,kumar bağımlılığı,sigara bağımlılığı) Yeme Bozuklukları, Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü, Hedef ve Kariyer Planlama, İletişim Problemleri, Sosyalleşme ve Özgüven Problemleri, Kaygı ve Korkular, Öğrenci Koçluğu/Sınav Kaygısıdır. Terapide standart bir prosedürle her danışana aynı modelin sunulması taraftarı değilim. Terapi sürecini; adeta bir terzi gibi, kişinin ruhuna uygun olarak, ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirmenin en doğru yaklaşım olduğu kanaatindeyim. Bununla birlikte iyi bir iletişim terapinin en önemli unsurudur. İnsan insanla iyileşir. İletişim psikolojik problemlerin çözümüne açılan ilk kapı ve bu kapıyı açmak başlangıç için ilk adım… Kapıyı açtıysanız buyurun bu yolculuğa beraber çıkalım.

Eğitimleri ve Uzmanlık Alanı

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ / GENEL PSİKOLOJİ

Depresyon, Panik Atak/Panik Bozukluk, Özgül Fobiler(hayvan fobisi, yükseklik fobisi, uçak fobisi, kapalı alan fobisi, yutma fobisi),Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Alkolizm, Bağımlılıklar(madde bağımlılığı,teknoloji bağımlılığı,kumar bağımlılığı,sigara bağımlılığı) Yeme Bozuklukları, Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü, Hedef ve Kariyer Planlama, İletişim Problemleri, Sosyalleşme ve Özgüven Problemleri, Kaygı ve Korkular, Öğrenci Koçluğu/Sınav Kaygısı.

Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
09.09.2022
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
Depresyon sebebiyle bir psikologtan yardım alma isteğiyle Ayhan bey ile online terapi sürecimiz başladı. Kendimi tanımamda sorunlarımla başa çıkmamda inanılmaz desteği oldu. Sakin, yargılamayan, çözüm odaklı ve her terapi sonrası kendimi mutlu hissetmeme neden oluyor.
Anonim Kullanıcı
02.08.2022
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve Ayhan beyden online terapi almaktayım. Kendisi kaliteli şekilde sorunlarımı kendi kendime keşfetmemi sağlıyor. Terapiye başlama sebebim iletişim kurarken zorlanmamdı ve Ayhan bey ile verimli şekilde seanslarımıza devam ediyoruz. Gerçekten çok iyi hissettiriyor.