İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com
Ayhan Asar

Ayhan Asar

( 1 Değerlendirme)
psikolog seç
109 TL
30 Dakika
psikolog seç
129 TL
30 Dakika

Merhaba, ben Uzman Psikolog Ayhan Asar. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Genel Psikoloji yüksek lisans eğitimimi yine aynı üniversitede tamamladım. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 1 sene psikolog olarak görev aldım. 8 senelik meslek hayatım boyunca okul, aile danışma merkezi, psikoteknik merkezi, rehberlik ve danışma merkezi gibi birçok kurumda çalıştım. Çalıştığım kurumlarda Depresyon, Madde Bağımlılığı, Sınav Kaygısı, Anksiyete Bozuklukları, Spor Psikolojisi gibi pek çok konuda seminerler düzenledim. Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsemekle birlikte danışanın ihtiyaçlarına göre diğer ekollerin yöntem ve tekniklerinden de yararlanarak eklektik bir model ile seanslarımı yürütüyorum. Terapide standart bir prosedürle her danışana aynı modelin sunulması taraftarı değilim. Terapi sürecini; adeta bir terzi gibi, kişinin ruhuna uygun olarak, ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirmenin en doğru yaklaşım olduğu kanaatindeyim. Eğitim ve Uzmanlık Alanlarım; Depresyon, Panik Atak/Panik Bozukluk, Özgül Fobiler, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Alkol ve Madde Bağımlılığı, Yeme Bozuklukları, Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü, Hedef ve Kariyer Planlama, İletişim Problemleri, Sosyalleşme ve Özgüven Problemleri, Kaygı ve Korkular, Öğrenci Koçluğu/Sınav Kaygısıdır.

Eğitimleri ve Uzmanlık Alanı

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ / GENEL PSİKOLOJİ

Aldığım Eğitimler: Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, TSSB & Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Terapisi, Öğrenci Koçluğu, Özel Eğitim Uygulamaları, Pedagojik Formasyon. Uyguladığım Testler: Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Viyana Test Sistemi, Trafikent Test Sistemi, Beck Depresyon Ölçeği, Beck Anksiyete Ölçeği, Meslek Seçim Testi. Çalışma Alanları: Depresyon, Panik Atak/Panik Bozukluk, Özgül Fobiler, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Alkol ve Madde Bağımlılığı, Yeme Bozuklukları, Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü, Hedef ve Kariyer Planlama, İletişim Problemleri, Sosyalleşme ve Özgüven Problemleri, Kaygı ve Korkular, Öğrenci Koçluğu/Sınav Kaygısı

Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
02.08.2022
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve Ayhan beyden online terapi almaktayım. Kendisi kaliteli şekilde sorunlarımı kendi kendime keşfetmemi sağlıyor. Terapiye başlama sebebim iletişim kurarken zorlanmamdı ve Ayhan bey ile verimli şekilde seanslarımıza devam ediyoruz. Gerçekten çok iyi hissettiriyor.