Cinsel terapi için seçebileceğiniz psikolog tavsiyeleri, psikolog yorumları ve online terapi ücretlerini buradan görebilirsiniz.

Şebnem Akı Karaoğlu Profil Fotoğrafı
Çevrimiçi
5
Uzman Psikolog
Profil
Ankara Üniversitesi
599₺
Sesli
30dk
699₺
Görüntülü
30dk
Eren Artun Ergül Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
Ege Üniversitesi
559₺
Sesli
30dk
579₺
Görüntülü
30dk
Yiğit  Avuloğlu  Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
Mef Üniversitesi
399₺
Sesli
30dk
399₺
Görüntülü
30dk
Faruk Deniz Tümay  Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
İstanbul Kent Üniversitesi
469₺
Sesli
30dk
489₺
Görüntülü
30dk
Cinsel terapi

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi; bireyin yaşadığı cinsel sıkıntıların hayatının hangi alanıyla ilişkili olduğunu; yaşadığı sosyal, travmatik ya da tıbbi problemlerinden hangisine dair olduğunu tespit etmek ve çözümlemek amacıyla yapılan bir tür konuşma terapisidir.

Cinsel terapi

Cinsel Terapi Nasıl Uygulanır?

Cinsel terapi bir konuşma terapisidir. Dolayısıyla diyalog üzerine geçer. Seanslarda psikolog danışandan günlük hayatını, yaşadığı tıbbi problemleri, başından geçen travmatik olayları, fiziksel hastalıkları gibi şeyleri anlatmasını ister ve gözlemleri sonucunda danışandaki cinsel problemin kaynağını bulmayı hedefler. Daha sonra yine diyalog kurarak ve anlattıklarını gözlemleyerek danışanda cinsel probleme neden olan olaylar ve düşünce kalıplarını çözümler.

Cinsel Terapi Ne Kadar Sürer?

Cinsel terapinin seans sayısı danışanın bireysel istek ve ihtiyaçları, yaşanan problemin derecesi, terapi sürecinin verimi ve işleyişi gibi faktörlere göre belirlenir. Ayrıca terapinin ne kadar süre devam edeceğine danışan ve psikolog birlikte karar verecektir.

Cinsel Terapiden Kimler Faydalanabilir?

Sertleşme bozukluğu, vajinismus, erken boşalma, ağrılı cinsel ilişki, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik gibi cinsel sorunlara sahip olan herkes cinsel terapiden faydalanabilir. Ayrıca cinsel hayatıyla ilgili yaşadığı diğer sorunları paylaşmak isteyen ve stres gibi psikolojik faktörlerden cinsel hayatı olumsuz etkilenen her birey cinsel terapiye başvurabilir.

Cinsel Terapinin Faydaları

Cinsel terapi sayesinde bireyin neden kaynaklığını bilmediği cinsel sorunlarının çıkış noktası keşfedilir ve sorun çözümlenir. Ayrıca toplumsal tabular nedeniyle paylaşılamayan cinsel sorunların tarafsız ve objektif biriyle yani psikolog ile paylaşılması birey açısından daha kolay olacaktır. Yoğun stres, depresyon, kaygı gibi cinsel hayatı doğrudan etkileyen psikolojik sorunların çözülmesi açısından da cinsel terapi oldukça faydalıdır.

Online Cinsel Terapi

Bazı toplumsal tabular bireylerin cinsel sorunlarından bahsetmesine engel olabilir. Ancak Psikologofisi’nden online terapi almak istediğinizde, isminiz dahil kimlik bilgilerinizin hiç birine ihtiyaç olmaması sizin için avantaj olacaktır. İsminizi vermek istememeniz durumunda seanslarda kendinizin belirleyeceği bir takma isim kullanabilirsiniz. Ücret ve ulaşılabilirlik avantajları da online terapiyi seçmeniz için iyi bir sebep olabilir.