İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com
Deniz Pusat

Deniz Pusat

( 1 Değerlendirme)

Merhaba, ben Uzman Psikolog Deniz Pusat. Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, yine Ankara Üniversitesi’nde Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı yüksek lisans programımı bitirdim. Şu anda aktif olarak danışan almaktayım. Ekol olarak Bilişsel Davranışçı Terapi’yi benimsemekle beraber, Çözüm Odaklı Terapi’nin de kimi tekniklerinden faydalanmaktayım. Aile Terapilerinde ise McMaster Aile Terapisi Ekolü’nü temel alarak seanslarımı sürdürmekteyim. Aile Terapisi, Majör Depresyon, Yaygın Anksiyete, Panik Atak, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Agorofobi, Özgül Fobi, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Özgüven Problemleri, Narsisizm, Romantik İlişki Problemleri, Aile Çatışmaları, Sınav Kaygısı alanlarında danışmanlık vermekteyim. Yaşadığımız bir sorunun çok nedenli ve karmaşık olması, çözümünün de karmaşık olmasını gerektirmez. Bazen karmaşık sorunların basit çözümleri vardır. Bu çözüme ulaşmayı istemek ise, atılması gereken ilk adımdır.

Eğitimleri ve Uzmanlık Alanı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ / DİSİPLİNLERARASI AİLE DANIŞMANLIĞI

Ekol olarak Bilişsel Davranışçı Terapi’yi benimsemekle beraber, Çözüm Odaklı Terapi’nin de kimi tekniklerinden faydalanmaktayım. Aile Terapilerinde ise McMaster Aile Terapisi Ekolü’nü temel alarak seanslarımı sürdürmekteyim. Aile Terapisi, Majör Depresyon, Yaygın Anksiyete, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Agorofobi, Özgül Fobi, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Özgüven Problemleri, Narsisizm, Romantik İlişki Problemleri, Aile Çatışmaları, Sınav Kaygısı alanlarında danışmanlık vermekteyim. Uyguladığım testler; Beck Depresyon Ölçeği, Beck Anksiyete Ölçeği, SCL-90 Belirti Tarama Testi, Sosyal Sorun Çözme Envanteri, Duygu Gereksinimi Ölçeği, Edilgenlik Girişkenlik, Saldırganlık Ölçeği, Öz-Denetim Ölçeği, Şema Ölçeği uygulayabilmekteyim.

Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
25.01.2023
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
Deniz hanım harika bir insan ve işinde çok başarılı. Donanımlı, kesinlikle fayda bulacaksınız. Benim hayatıma çok güzel dokunuşlar yaptı. Sizi çok seviyorum 💕