İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com
Doğan Özgün Aldoğan

Doğan Özgün Aldoğan

( 4 Değerlendirme)

psikolog seç
199 TL
30 Dakika
psikolog seç
199 TL
30 Dakika
 veya 

Merhaba, ben Psikolog Doğan Aldoğan. İngilizce psikoloji lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladım. Şu anda ise Nişantaşı Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimim ve yine bu kapsamda aldığım süpervizyon kapsamında bir süredir danışanlarımla terapiler gerçekleştirmekteyim. Temel olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsesem de zaman zaman ihtiyaca göre diğer ekollerin yöntemlerinden de faydalanıyor ve eklektik çalışıyorum. 15 yaşından büyük her grup danışanla çalışabilmekteyim. Ergenlerde ve yetişkinlerde; travma ve ilişkili bozukluklar, karmaşık travma olarak geçen zorlayıcı bozukluklar, depresyon, duygusal bozukluklar, anksiyete bozuklukları, panik atak, korkular ve fobiler, dürtü kontrol bozukluğu, tükenmişlik, mutsuzluk, geçmiş olumsuz yaşantılar, uykusuzluk, performans kaygısı, cinsel sorunlar, bir işe başlamak için yeterli motivasyonu bulamama, başladığı bir işi bitirememe, insan ilişkilerinde problem yaşama, çaresizlik, değersizlik ve utanç duyguları ile eşlik eden negatif benlik değeri, özgüven, öfke kontrol sorunları, obsesif kompulsif bozukluk, iş sürecinde yaşanan zorluklar, tükenmişlik sendromu ve stres yönetimi, ergenlikte kimlik arayışı ve stres, LGBT+, çift ve ailelerle; ilişki sorunları, evliliğe hazırlık, beklentilerin farklılığı, sadakatsizlik, evlilik dışı ilişki, aldatma ve aldatılma, yalan söyleme, çiftler arası güvensizlik, önceden yaşanılmış ilişkisel travmalar, iletişim ve uyum problemleri, duygusal ihtiyaçlar, empati eksikliği, zamanı birlikte değerlendirememe, yargılama ve ilgisizlik, saygı ve sevgi eksikliği, ilişkisel zorluklar, cinsel sorunlar, geçmişe dair halledilemeyen meseleler, kendini tanıma ve varoluşsal sorunlar, ilişkisel sorunlar, ailevi sorunlar ve geçmişe dair meseleler başlıca çalışma alanlarımdır. Wisc-R Zeka Testi, MMPI, MOXO testi, Çocuklar ve yetişkinler için çeşitli objektif ve projektif testler,Beck-Depresyon,Beck-Anksiyete testlerini gerekli hallerde uygulayabilmekteyim. Terapide danışan ile terapist arasında kurulan ilişkinin hayatımızda kurduğumuz ilişkileri temsil ettiğini ve asıl iyileştirici olanın bu ilişki olduğunu düşünmekteyim. En çaresiz hissettiğimiz zamanlarda dahi fark edemediğimiz çok basit olguların farkındalığıyla çarpıcı değişimlerin yaşanabildiğine defalarca şahit oldum. Sizin de değişiminize eşlik etmekten mutluluk duyarım.

Eğitimleri ve Uzmanlık Alanı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ

15 yaşından büyük her grup danışanla çalışabilmekteyim. Tüm travma ve ilişkili bozukluklar, karmaşık travma olarak geçen zorlayıcı bozukluklar, depresyon, duygusal bozukluklar, anksiyete bozuklukları, panik atak, korkular ve fobiler, dürtü kontrol bozukluğu, tükenmişlik, mutsuzluk, geçmiş olumsuz yaşantılar, uykusuzluk, performans kaygısı, cinsel sorunlar, bir işe başlamak için yeterli motivasyonu bulamama, başladığı bir işi bitirememe, insan ilişkilerinde problem yaşama, çaresizlik, değersizlik ve utanç duyguları ile eşlik eden negatif benlik değeri, özgüven, öfke kontrol sorunları, obsesif kompulsif bozukluk, iş sürecinde yaşanan zorluklar, tükenmişlik sendromu ve stres yönetimi, ergenlikte kimlik arayışı ve stres, LGBT+, çift ve ailelerle; ilişki sorunları, evliliğe hazırlık, beklentilerin farklılığı, sadakatsizlik, evlilik dışı ilişki, aldatma ve aldatılma, yalan söyleme, çiftler arası güvensizlik, önceden yaşanılmış ilişkisel travmalar, iletişim ve uyum problemleri, duygusal ihtiyaçlar, empati eksikliği, zamanı birlikte değerlendirememe, yargılama ve ilgisizlik, saygı ve sevgi eksikliği, ilişkisel zorluklar, cinsel sorunlar, geçmişe dair halledilemeyen meseleler, kendini tanıma ve varoluşsal sorunlar, ilişkisel sorunlar, ailevi sorunlar ve geçmişe dair meseleler

Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
27.05.2023
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
Doğan Bey çok donanımlı ve tecrübeli bir psikolog. İyi ki tanımışım. Seanslar çok verimli geçiyor. Herkese Doğan Beyi tavsiye ederim, süper bir Psikolog.
PSK. Doğan Özgün Aldoğan Cevabı
Bunları duymak ne güzel, sevgiler🌸
Anonim Kullanıcı
16.03.2023
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
Doğan beyin isteklerimi değerlendirmesi, esnek davranabilmesi duygu durumum için çok önemliydi. Henüz seanslarımın çok başında olmama rağmen ilişkiler hakkında değindiği noktaların çok isabetli olduğunu düşünüyorum. Kendisine teşekkür ederim.
PSK. Doğan Özgün Aldoğan Cevabı
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Anonim Kullanıcı
04.02.2023
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
Sizi dikkatle dinleyen ve ilgili bir psikolog. Daha seanslara yeni başlamamıza rağmen sorduğu sorular sayesinde kendimi daha iyi tanımaya başladığımı düşünüyorum. Terapi sürecinde kendisiyle karşılaştığım için çok memnunum.
PSK. Doğan Özgün Aldoğan Cevabı
Çok teşekkürler 🙏
Anonim Kullanıcı
27.01.2023
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
 • star ikon
2 haftadır seans alıyorum ve çok verimli geçiyor. Kendilerine bu konuda çok minettarım, teşekkürlerimi sunuyorum.
PSK. Doğan Özgün Aldoğan Cevabı
Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim.