HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com
Ezgi Aslantaş

Ezgi Aslantaş

( 1 Değerlendirme)
psikolog seç
149 TL
30 Dakika
psikolog seç
169 TL
30 Dakika
 veya 

Merhaba, ben Psikolog & Psikoterapist Ezgi Aslantaş, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünden mezunum. Şu anda yetişkin ve ergen bireylerle bireysel psikoterapi çalışmalarıma, hem yüz yüze hem de online olarak devam etmekteyim. Psikoterapi seanslarımda; Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ekollerini bütüncül olarak uygulamaktayım. Destekleyici olarak, mindfulness tekniklerini de aktif olarak seanslarımda kullanıyorum. Kapımı çalıp karşıma oturan her danışanıma ilk başta şunu söylerim ve siz yeni danışan adaylarıma da bu konuşmayla hoş geldin demek istiyorum: "Benim elimde sihirli bir değnek yok. Bir günde oluşmamış bu sorunları bir günde çözmeyi vaat etmiyorum. Bu bir ekip işi ve senin de iyi bir ekip arkadaşı olmanı bekliyorum. Zaman zaman bu kapıdan yenik zaman zaman zaferle çıkacaksın. Ama her halükârda bu hikayenin kazananı sen olacaksın. Çünkü, şifa senin içinde. Ve ben bu şifayı bulmanda iyi bir yol arkadaşı olacağım.’’ Sen de bu yola var mısın?”

Eğitimleri ve Uzmanlık Alanı

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ

18 yaş ve üzeri yetişkinlerde ağırlıklı olarak çalıştığım konular ve uygulayıcısı olduğum testler: Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimia Nervoza, Atipik yeme bozuklukları: Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu, Gece Yeme Bozukluğu, Öfke Kontrol Problemleri, Duygusal Yeme Problemi, Pika, Geri çıkarma bozukluğu, Kaçıngan/kısıtlı beslenme bozukluğu), Bağlanma Problemleri (Kaygılı Bağlanma, Kaçıngan Bağlanma), Toksik İlişki Sonrası Travma, Mindfulness Çalışmaları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (Düşünsel Obsesyonlar, Temizlik Kompulsiyonları, Dürtü Kontrol Sorunları) Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Kişiler Arası İlişkiler ve İletişim, Özgül Fobi (Karanlık, Kapalı Kalma, Agorafobi, Hayvanlar vb.) Sosyal Fobi, Öz Saygı, Öz Güven, Öz Değer, SCL-90, Beck Anksiyete Testi, Beck Depresyon Testi, Yale Brown OKB Ölçeği, Liebowitz Sosyal Fobi Belirtileri Ölçeği, Rosenberg Benlik Saygısı Ölçeği. Çiftlerde ve ailelerde çalıştığım konular ağırlıklı olarak: Duygu Odaklı İletişim Danışmanlığı, İletişimsizlik, Aldatma, Ebeveynlik Tutumları ve Buna Bağlı Çatışmalar, İlişkide Öfke Problemleri, Flört Şiddeti konularınıdır. 13 -18 yaş arası ergen bireylerde ise: Yeme Bozuklukları, İletişim Problemleri, Sınav Kaygısı, Öz Kıyım Düşünceleri, Depresyon, Akran Zorbalığı, Kendine Zarar Verme Davranışları, Özgül Fobi(Hayvanlar, Karanlık, Yükseklik vb.) Sosyal Kaygı çalışma alanlarım içerisindedir. Holland Meslek Envanteri, SCL-90, Beck Anksiyete Testi, Beck Depresyon Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Tutum Ölçekleri, Rosenberg Benlik Saygısı Ölçeği uygulayıcısıyım.

Hakkındaki Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
13.03.2023
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
Uykudan yeni kalkmış gibi bir hali vardı. Ve çok yüzeysel bi terapiydi.
PSK. Ezgi Aslantaş Cevabı
Değerli danışanım, Psikoterapi, Amerikan Psikoloji Derneği (APA) tarafından yapılan tanıma göre; Psikoterapistlerin, danışanlarına daha sağlıklı ve işlevsel tutuma sahip olmaları için, bilimsel geçerliliği olan “süreçleri” uygulayarak yardım etmeleri olarak tanımlanmaktadır. Ne yazık ki 30 dakikalık bir ilk seansta, bu süreçlerin hiç birini geçirmiş olmazsınız. Size yardımcı olamamamın bir diğer sebebi ise hayatınızla alakalı oldukça önemli bir konuda benden, tavsiye ve bir yönlendirme istemenizdir. Bunu yapmam zaten mümkün olamazdı. Terapi size bu cevabı vermez, bu cevabı verebilecek düşünme sistemini ve iç görüyü verir. Sevgiler😊