İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hakkında

Merhaba, ben Tuğba Avcı. ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldum. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansıma devam etmekteyim. Yetişkin ve Ergen Bireylerde Anksiyete, OKB, Panik Atak, Sosyal Kaygı, Duygu Farkındalığı ve Kontrolü, Özgüven Eksikliği, Aile ve Çift Terapisi, Uyum Problemleri, Depresyon, Bağımlılık ve Yas Süreci alanlarında psikoterapi hizmeti vermekteyim. Çalışma ekollerim arasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Danışan Odaklı Psikoterapi ve Psikanalitik Psikoterapi bulunmaktadır. Değişim yolculuğunuzda her zaman yanınızdayım.

Eğitimleri

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ / KLİNİK PSİKOLOJİ

Uzmanlık Alanı

Yetişkin ve ergen bireylerde Anksiyete, OKB, Panik Atak, Sosyal Kaygı, Duygu Farkındalığı ve Kontrolü, Özgüven Eksikliği, Aile ve Çift Terapisi, Uyum Problemleri, Depresyon, Bağımlılık ve Yas Süreci , Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Danışan Odaklı Psikoterapi ve Psikanalitik Psikoterapi

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
08.01.2021
Son zamanlarda yaşadığım travmatik dönemimden kaynaklı, dışarıda işlerimden vakit bulamadığımdan dolayıda akşam evde otururken bir anda bu sayfada karşıma Tuğba hocam çıktı. İlk iki seansa 30 dk girer daha sonra bırakırım içimi dökeyim yeter demiştim ama öyle olmadı. Tuğba hocamın ilgisi, desteği ve enerjisi olsun, danışanına verdiği kıymeti olsun bana ikinci seansta 1 saatlik bir süreç aldırdı açıkça söylemek gerekirse benim size tavsiyem şu; kesinlikle kendinizi bir psikoloğa gözükmek için özellikle Tuğba hoca gibi bir psikolog ile iletişim kurmak için geç kalmış hissetmeyin. Çok ağır dönemlerden geçen biri olarak bunu size söylüyorum. Her zaman böyle sitelerde kolay bulamayacağımız hocalarımızdan biri olduğunu düşünüyorum. Meğersem benim hayatımda ne isteklerim, ne arzularım, ne mutluluklarım varmış bunları ben fark edememişim. Tuğba hocama teşekkürlerimi sadece bu konuda değil her konuda borç bilirim.☺️☺️
Anonim Kullanıcı
05.01.2021
Tuğba Hanım'ı şans eseri buldum, yorumlardan etkilenip konuşmak istedim ve hatta buraya yorum yazmak için, ilk seanstan itibaren inanılmaz bakış açısı kazandırmasına rağmen, zaman geçmesini bekledim. Her görüştüğümüzde bana o kadar güzel sorular sorarak yeni pencereler açtı ki... Hayatımda ilk defa kendimi sevebileceğimi düşünmeme neden oldu. Eğer benim gibi kendinizle, varoluşunuzla ilgili problemleriniz varsa Tuğba Hanım size yardımcı olabilecek doğru kişi. Başka problemleriniz varsa da kesinlikle doğru kişi olacağına inanıyorum. Bu seanslardan (haddim olmayarak) anladığım; dünyaya, insanlığa çook geniş bir perspektiften bakıyor ve sizin çok büyük/asla düzelmeyecek bir problem/hata dediğiniz şeylerle yüzleşmenizi, kendinizi anlamanızı ve hatta kendinizi sevmenizi sağlayacak çözümler üretiyor ve bunu yaparken de sizi de dahil ediyor yani öneriler, örnekler, yapman gerekenler diye liste vermeden bunlarla başa çıkma yöntemini bulmanızı sağlıyor resmen o yolda size ışık oluyor, yol gösteriyor. Ben bu yolda çok yeniyim ancak 32 yıldır çözemediğim problemlerin asla çözülemeyeceğine olan inancımı kırdı ve artık inanıyorum ki kendimle barışacağım. O yüzden eğer bu yorumu okuyor ve gerçekten bir çıkış yolu arıyor, bu yolda da birinin sana yardım etmesini istiyorsan çok doğru yerdesin. Yazdıklarım övgü değil, ilk defa birinin beni anladığını görüyorum ve bulunduğum bu karanlık çukurdan çıkabilecek gücü toplamama yardım ettiğini biliyorum o yüzden eğer kendinizle yüzleşmeye, iyileşmeye, mutlu olmaya hazırsanız Tuğba Hanım güler yüzüyle size de çok büyük yardımlarda bulunacaktır eminim.
Anonim Kullanıcı
05.01.2021
Hayatımdaki seçimleri görebilmeyi, başkalarına hayır demenin bencillik olmadığını gösterdiği için kendisine çok teşekkür ederim. Her seansımızı sabırsızlıkla bekliyorum. İki seansta hayatımda pek çok noktaya değinip sadece soru sorarak fark ettirebilen, bakış açılarını ve çözümlerini size bulduran yetkin bir uzman. Şimdiye kadar ortaokuldan beri sayısız rehber öğretmen, psikiyatrist gezmiş biriyim. Ama kendime göre bir psikologla karşılaşmamışım. Tuğba Hanım'ı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. İyi günler.
Anonim Kullanıcı
04.01.2021
Tuğba Hanım o kişiliğinden mi aldığı eğitimden mi bilmiyorum ama bu dünyaya insan ruhunu anlamaya gelmiş biri sanki. Mesleği ile bütünleşmiş, işini severek ve titizlikle yapan bir psikolog. Gösterdiği alternatif bakış açısı, kurduğu cümleler, sorduğu sorular sizi kendinize karşı olduğunuz tutumdan kendinizle beraber olabileceğimiz bir tutumu benimsemenize yardım ediyor. Mide bulantılarım ve panik ataklarım vardı. Bunu neyin tetikleyebileceği üzerinde konuşurken aslında insanların ve kendimin samimi bulmadığım davranışları sonrası bastırdığım tiksinme duygum olduğunu fark ettirdi. Bana uymayan, hayır diyemediğim durumlarla çatışmaktan kaçınıp bu duyguyu görmezden geliyormuşum. Ancak bedenin de zihni olduğunu, bastırdığımız hiçbir şeyin bir yere kaybolmadığını öğrendim. Verdiği seans ödevleri herkesin yapabileceği çok basit uygulamalardan oluşuyor. Yazmaya başlayınca düşüncelerin ve duyguların gözlemcisi olduğumu ve günlük hayatta da bunu benimsemeye başladığımı ve böylelikle tepki vermeden nasıl cevap verebileceğimi görüyorum. Tuğba Hanım bu süreçte oldukça destekleyici ve yönlendirici tutumuyla yalnız olmadığımı hissettiriyor. Kendim için uygun olanla durum için uygun olan arasında nasıl köprü kuracağımı ve o köprüden geçmek için işe yaramayan ve ağırlık yapan hangi eşyaları (tutum, düşünce, davranış) bırakacağımı keşfettim. Beni her seansta şaşırttığı için ve elimden tuttuğu için ve kendi elimden nasıl tutabileceğimi öğrettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum.
Anonim Kullanıcı
04.01.2021
Tuğba Hanım ile kızım görüşüyor. Bir süredir kaygı, karamsarlık, suçluluk gibi duygularla baş edemiyordu. İlk seanslardan itibaren rahatlama başladı ve akşam ağlamaları azaldı. Çok rahat konuşabildiğini ve sıkıntılarını paylaşabildiğini görebiliyorum. Tuğba Hanım'a teşekkür ederim. İnşallah seanslar bittiğinde kaygılarda bitmiş olur.
Anonim Kullanıcı
03.01.2021
Uzun zamandır psikoloğa gitme düşüncem vardı ama pandemi sebebiyle gidememiştim. İnternetten psikolog yorumlarını inceleyerek Tuğba Hanım ile görüşmek istedim. İyi ki karşıma çıkmışsınız.Tuğba Hanım oldukça analitik ve rasyonel bir psikolog. Bir psikolog ile görüştüğümüzde doğal olarak arkadaş tavsiyesinden veya sıcaklığından daha fazlasını ararız. Ben ilk seansta Tuğba Hanım’ın beni çok dikkatle dinlediğini, 20 dk boyunca aralıksız anlatmama rağmen söylediklerimi özetleyip önemli kısımları çekip sorduğunu fark edince anladım. Zihnimde de böyleydim. Sürekli bir şeyler hakkında düşünüp nereye odaklanmam gerektiğini bilemeden sanki rotasız bir şekilde fırtınaya yakalanma korkusuyla dolanıp dururmuşum. Zihnimi ve duygularımı nasıl fark edip kontrol edebileceğimi Tuğba Hanım’la keşfediyorum. Bilgi birikimi ve tecrübesi ile işinin hakkını veren bir psikolog.
Anonim Kullanıcı
04.12.2020
Çok zorlu süreçler yaşıyordum ve boşluğa düşmüştüm karamsarlık, kaygı, umutsuzluk hat safhadaydı ama Tuğba Hanımla ilk seansımızdan itibaren çok iyi hissetmeye başladım. Tavsiyeleri için, yardımı için çok teşekkür ederim. Şu an çok iyiyim bunda katkısı çok büyük. Tavsiye ediyorum çünkü gerçekten elimden tutulduğunu hissettim. Desteği için bir kez daha teşekkürler.
Anonim Kullanıcı
02.12.2020
Bugün Tuğba hanım öyle bir şey söyledi ki sanki dünyaya baktığım pencerenin önündeki perdeyi araladı. Problemi içerde ararken asıl problemin o perde olduğunu gösterdi. İnsanların çabasızlığını kavramaya çalışırken ne çok çabaladığımı, enerjim bitecekken boğulmamak için sadece su yüzünde kalarak kendimi kurtarmaya çalıştığımı anlattı. Ben, kendini anlatmayan insanları anlamaya uğraşırken kendime uzaklaşmaya başlamış, yalnızlığında çokluk serapları görmeye başlamışım meğer. Yanımda, yöremde anladığım insanları beni anladığını düşünerek sonraki hedefe yönelmiş ama hedef tahtasının sürekli hareketi yüzünden kendi yönümden şüphe etmişim. Benim meğer kendimle değilmiş derdim, başkalarının dert edinmedikleri dertleri kendime yük etmişim. Bunları 3. seansta bana gösterebilen Tuğba hanım, sizlere neler gösterebilir bir düşünün. Hayranlığım saklayamadığım kendisine açabilirseniz kendinizi, kendi elinizden tutmuş gibi hissedersiniz, çünkü size sizi sizin cümlelerinizle anlatıyor. Çok teşekkür ediyorum kendisine, bende büyük bir bakış açısı değişimine sebep oldu.
Anonim Kullanıcı
26.11.2020
Tuğba Hanım ile yeni görüşmeye başladım ancak beni hemen anlayarak benim hakkımda benim kuracağım cümleleri kurdu. Dünkü görüşmemizden sonra o kadar rahatladım ki sanki üstümden büyük bir yük kalktı. Diğer görüşmelerimizi iple çekiyorum.
Anonim Kullanıcı
10.11.2020
Bir insan ruhunu, zayıflıklarını, mahremini açarken özen göreceğine inanmak ister. Kimsenin sihirli değneği yok ama sizi bir sürece sokabilen, yükünüze el atabilen, yeni farkındalıklar veren biri ile çalışmıyorsanız kendinize inancınızı bile kaybedebilirsiniz. İşte bu kaybı yaşamayacağınız bir yerde olduğunuzu söyleyebilirim.
Anonim Kullanıcı
14.10.2020
Tuğba Hanım ile güzel bir paylaşım içine girdik. Bu farkındalık yolculuğunda onunla tanıştığım için ve bana çıkış yollarını göstermede destek olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.
Anonim Kullanıcı
13.10.2020
İlk seansımızdan itibaren kendimi daha iyi anlamaya başladıkça çok iyi hissettim. Hayat yapbozunda hep eksik olan parça kendimmişim. Bana bunu gösterdiği için Tuğba Hanım'a çok teşekkür ederim. Harika bir psikologsunuz. Sıcacık, içten ses tonunuz o kadar güven veriyor ki. Yüzünüzdeki tebessümü herkes görmeli. İyi ki tanıştım sizinle. Yolumuz daha var biliyorum. Ama bu yolda yalnız olmadığımı hissettirmeniz bana güç veriyor. Kendimdeki gücü keşfetmeye başlamak çok heyecan verici. O kadar çok sorunla boğuşuyordum ama çözümün bende olduğunu görememiştim. Herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı yorumu ve notu


Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.