İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hakkında

Merhaba, ben Uzm. Psk. Âmine Güzel; Yetişkin Psikoterapisti. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümünü Onur Derecesi ile bitirdim. Yine aynı üniversitede travma alanında uzmanlığımı Bölüm Birinciliği ve Yüksek Onur Derecesi ile tamamladım. Çalıştığım alanlar; Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD / TSSB),  Depresyon,   Kaygı - Anksiyete Bozuklukları,  Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluklar (OKB),  Fobiler - Özgül Fobiler,  Somatoform Bozukluk,  Sosyal Anksiyete,  Sınav Anksiyetesi, Yeme Bozuklukları,  LGBTİQ+ Danışmanlığı,  İlişkisel Sorunlar. Kullandığım yaklaşımlar: BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), Psikodinamik Terapi, Varoluşçu Terapi, Mindfulness, Kabul ve Kararlılık, Şefkat Odaklı Terapiler. Ulusal ve uluslararası önde gelen kurumlardan ve isimlerden eğitimler alarak mesleki gelişimimi sürdürmekteyim: (White Institude - NYC, USA) Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Prof. Dr. Arnoud Arntz, Prof. Dr. A. Tamer Aker, Varoluşçu Akademi İstanbul, Prof. Dr. Zümray Atalay).

Eğitimleri

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
YÜKSEK LİSANS BİLGİ ÜNİVERSİTESİ / TRAVMA VE AFET

Uzmanlık Alanı

Yetişkin Psikoterapi, Kaygı-Anksiyete, OKB, Panik Atak, LGBTQ+ Danışmanlığı, Travma, Depresyon, Fobiler.

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
20.01.2021
Amine Hanım müthiş sabırlı, çözümcü, bilinmeyen X'i size çok net buldurabilen, desteği ve anlayışı bol bir doktor. Tavsiye üzeri başladığım ve pişman olmadığım bir terapist. Tekrar teşekkürler size.
Anonim Kullanıcı
25.12.2020
Amine Hanım ile uzun zamandır çalışıyoruz. Ben çok memnunum. Özveri ile yanınızda her zaman bulunabilecek, son derece titiz ve danışanına karsı hassas, çok donanımlı bir terapist. Teşekkürler.
Anonim Kullanıcı
20.11.2020
Amine Hanım çok donanımlı bir terapist. Danışana özel yaklaşımlar geliştirmek konusunda ciddi bir çaba gösteriyor. Koşullar sınırlamalar getirdiğinde bile eldeki olanakları çok iyi kullanıp çözüm yaratan birisi. Bazen destek yollu egzersizler veriyor ama bunlar hakkıyla yapılmadığında bile seansta danışanı taşıyıp, bazen idare edip, asıl olarak da ilerletmeye yönelik yollar bulabiliyor. Yoğun bir dinleme pratiğinde ifade bulan keskin bir algısı ve duyarlılığı var. Hafıza önemlidir sanırım bir terapist için... Duyulan her şeyi hatırlamak olarak değil, bir çeşit muhakeme ve neyin önemli olabileceği konusunda seçim yapma yetisi olarak daha çok. Bu konuda bildiğim en iyi terapist o.
Anonim Kullanıcı
05.11.2020
Amine Hanım çok sabırlı ve işini en iyi şekilde yapmaya çalışan birisi. Açıkçası psikologlarda gözlemlediğim belli süreden sonra insanların hikayelerinin sıradanlaşması, asla Amine Hanım için geçerli değil. Kendisinin çalışmalarının titizliliğini, sizinle görüştüğünde hissedeceksiniz, bazen sizin hikayenizde unuttuklarınızı kendisi sizden daha iyi hatırlayabiliyor. Teşekkürler.
Anonim Kullanıcı
28.10.2020
Yaklaşık 6 aydır Amine Hanım ile seanslar yapıyoruz. Pandeminin başında yaşamaya başladığım panik atakların, kendisinin de uzmanlık alanı olan bir çocukluk travmasından kaynaklandığını fark ettik. Uzun yıllardır fark etmediğim korkularımla başa çıkmamda çok yardımı oldu. Kendisiyle yapacağım seansları iple çekiyorum. Amine Hanım kesinlikle alanında uzman bir psikolog. Çevremdeki herkese de kendisini öneriyorum.
Anonim Kullanıcı
13.10.2020
Amine hoca bu işte sıradan değil. Birikimi ve bilgisi üst düzey. Sizi sabırla dinlemekten, anladığını size hissettirmeden yeri gelince renkli yanlarınıza gülümseyebilmekten geri durmaz. Onunla olan vaktiniz size aittir kendinizi tamamen kucaklarsınız.

Kullanıcı yorumu ve notu


Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.