İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

ABİM’İN İNTİHAR ETMESİ

ABİMİN İNTİHAR HABERİNİ ALDIKTAN SONRA EVİNE GİTTİM VE KAPIYI KİLİTLEMİŞTİ TELEFONUNA DA CEVAP VERMİYORDU… SONRA ÇİLİNGİR ÇAĞIRARAK KAPIYI AÇTIĞIMIZDA KARŞIMDA ABİMİN CANSIZ BEDENİNİ ASILI BİR ŞEKİLDE GÖRDÜM… MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTIM YERE İNDİRDİM AMA ÖLMÜŞTÜ… SİZE SORUYORUM BEN BU ACI İLE NASIL BAŞ EDECEĞİM ? İNTİHAR SEBEBİ İSE SUDAN SEBEPLER İLE EŞİ İLE TARTIŞMASIYDI.(HER ZAMAN OLUP SONRA GEÇEN TARTIŞMALAR)
Tarih : 01.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun, gördüğünüz durumun sizde nasıl bir etki bıraktığını anlayamasam da sevdiğiniz birini kaybettiğinizde acı duymanız, üzülmeniz çok doğal bir davranıştır. Ne kadar acı çektiğiniz güçlüklerle başa çıkma şeklinize, yaşam tarzınıza, inancınıza ve kaybın nasıl olduğuna göre birçok nedene dayalı değişebilir. Yas tutma süreciniz zaman alır ama acınız bu süre içinde yavaş yavaş azalmaya başlar. O yüzden bu acıyı çekmemek veya durumu kısaltmak için kendinizi zorlamayın. Bu süreci zamanında yaşamanız en doğrusu olacaktır. Daha önce de dediğim gibi bunu aşma süreniz sizinle alakalı ama çok uzun süre yasla mücadele ettiğinizi düşünüyorsanız ve bu sizin günlük aktivitelerini engelleyecek kadar şiddetli ve sürekliyse karmaşık keder yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda bir uzmanlarımızdan yardım almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi