İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Beck depresyon testini psikologlarla ücretsiz yap

Beck depresyon testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Depresyon durumunuzu öğrenin ve psikolog ofisi uzmanlarıyla görüşün.

Nedir Bu Beck Depresyon Testi?

Beck Depresyon Testi, Dr. Aaron T. Beck tarafından geliştirilmiş, bireylerin depresyon şiddetlerini ölçek adına kullanılan bir araçtır. Beck Depresyon Ölçeği (BDI), bilhassa depresyonun tanı sürecinde büyük fayda sağlar.

Beck Depresyon Testi ile Acaba Sorusunu Ortadan Kaldırın

Depresyon, birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen ciddi bir rahatsızlıktır. Özellikle de gündelik hayatta önceden yaptığı işlerden artık keyif almayan, sürekli olumsuz ve umutsuz hisseden kişilerin hayat kalitesi bir hayli düşer. Bu süreçte, ‘’acaba’’ sorusu da beraberinde gelir. Beck Depresyon Testi sayesinde, depresyon seviyeniz hakkında çok daha sağlıklı bir bilgi almanız mümkündür.

Psikolog Ofisi ile Beck Depresyon Testi

Sahip olduğu kaliteli, deneyimli ve uzman kadrosuyla Psikolog Ofisi, her türlü psikolojik destek sürecinde yanınızda olduğu gibi, Beck Depresyon Ölçeği ile sorularınıza en hızlı ve en doğru şekilde yanıt verir. Psikolog Ofisi’nin Beck Depresyon Testi ile hiçbir tutarlılığı olmayan testlere elveda deyin. Alanında uzman psikologların kontrolünde, depresyon seviyenize dair en doğru sonuçlara ulaşın.

Beck Depresyon Ölçeği Puanlama

Yapılan testte almış olduğunuz puanlar, depresyon seviyenize dair bilgi verir. Bu durumun istisnaları da mevcuttur. Ancak yine de bu ölçek sayesinde, rahatsızlığın teşhis edilme olasılığı çok daha kolay hale gelir. Beck Depresyon Ölçeği ile alacağınız puanların değerlendirmesini ise şu şekilde ifade edebiliriz:

  • 0-9: Minimal Depresyon
  • 10-16: Hafif Depresyon
  • 17-29: Orta Depresyon
  • 30-63: Şiddetli Depresyon
Beck Depresyon Testi
Nasıl Çalışır?
Sadece bir dakikada online yoga eğitimine başlayın!
1
Giriş yapın ya da hesap açın
Sisteme giriş yaptıktan sonra veya ücretsiz hesap oluşturduktan sonra testinize başlayabilirsiniz.
2
Teste başlayın
Uzman eşliğinde ister sesli, ister görüntülü olarak teste başlamak üzere kısa bir süre içinde asistanımız sizinle iletişime geçecektir.
sss-icon
Sıkça Sorulan Sorular
Kullanıcılarımızın en sık sorduğu soruları aşağıda listeledik. Eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız buraya tıklayarak canlı desteğe bağlanabilirsiniz.
Psikolojik test nedir? ne işe yarar?
Psikolojik testler size yardımcı olabilmek için tasarlanan bilimsel ölçeklerdir. Psikologlar, danışanın durumunu belirlemek ve terapiye başlamak için gözlem yapmalarına yardımcı olmak amacıyla bu testleri kullanırlar.
Psikolojik testleri nasıl kullanabilirim?
Sizin için uygun olan testi seçtikten sonra teste başla butonuna tıklayın. Ardından asistanımız kısa bir süre içinde sizi uygun bir psikoloğa bağlayacaktır.
Kaç defa psikolojik teste girebilirim?
Olabildiğince çok sayıda kişiye ücretsiz destek verebilmemiz için giriş yapan her kullanıcı en fazla 2 farklı teste girebilir.
Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine