Üyelik Sözleşmesi

Sözleşmenin tarafları

Bu Üyelik Sözleşmesi koşulları (“Sözleşme”), AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi(“biz”, “platform” veya “şirket”) ile sizin (“Kullanıcı”, “siz” veya “sizin”) arasındadır. Bu Sözleşme, https://www.psikologofisi.com web sitesi üzerinden yürütülen aracılık hizmetlerinin (“Hizmetler”) genel şartlarını ve Üyelik Sözleşmesinı belirtmektedir.

Üyelik Sözleşmesi’ni dikkatlice okuyunuz. Bu Üyelik Sözleşmesi, siz ile Şirket arasındaki şart ve sorumlulukları düzenler. Bu Sözleşmeyi ile onayladığınız tarihten itibaren bağlı olursunuz.

On sekiz (18) yaşının altındaki kullanıcılar; yalnızca ebeveynlerine ait üyelikleri kullanmak sureti ile ebeveynlerin onay ve gözetiminde söz konusu platformu kullanma hakkına sahiptirler.

Üyelik Sözleşmesi’ne, https://www.psikologofisi.com hesabınızın ilgili bölümünden dilediğinizde ulaşabilirsiniz.

1. Tanımlar

“Platform”, tüm hakları AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne ait https://www.psikologofisi.com web sitesini ve AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi tarafından bu web sitesi üzerinden yürütülen aracı platform hizmetlerini ifade eder. https://www.psikologofisi.com, bu anlamda hizmet sağlayan ve hizmet alıcısı kullanıcıları bir araya getiren pazar yeri sağlayıcısıdır.

“Kullanıcı” ya da “Danışan”, https://www.psikologofisi.com üyesi olup Danışman’dan kendisi, velayeti altındaki çocuğu için ya da çift terapisi sebebiyle eşiyle birlikte Danışmanlık hizmeti almayı amaçlayan, 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve taahhüt eden gerçek kişi danışanı ifade eder. Çift terapisi Danışmanlık hizmetine iki birey ayrı https://www.psikologofisi.com hesabından katılım sağlar. Yetişkin Kullanıcı’ya ait platform hesabında, bu Kullanıcı’nın velayeti altındaki çocukları ve Kullanıcı ayrı ya da birlikte Danışmanlık hizmeti alabilir

“Danışman”, yasal olarak danışan alabilme yetkinliğine sahip psikolog ve klinik psikolog ya da Platforma üyelik başvurusunun Platform tarafından onaylanmasıyla Hizmetler’i kullanarak Danışan Kullanıcı ile Danışmanlık Hizmeti gerçekleştiren hizmet sağlayıcı gerçek kişiyi ifade eder

“Danışmanlık Hizmeti”, https://www.psikologofisi.com üzerinde Kullanıcı’nın talep ettiği hizmetin (genel terapi ihtiyacı, anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, ekran bağımlılığı ve bunlarla sınırlı olmamak üzere acil durumlar harici Kullanıcı tarafından talep edilen diğer psikolojik ve psikiyatrik konulara ilişkin terapi sahaları) Danışman tarafından sağlandığı çevrimiçi ve canlı görüşmeyi ifade eder.

Kullanıcılar siteyi kullanırken ayrıca aşağıdaki kurallara uyacağını kabul ve taahhüt eder:

2. Üyelik

 • 2.1.
  Hizmetler’e erişebilmek için üyelik işlemi gerçekleştirmeniz gereklidir. Üyelik başvurunuz sırasında, talep olunan bilgileri, üyelik formunda belirtildiği şekilde sağlamanız gereklidir. (Sağlamış olduğunuz bilgi ve belgelere ilişkin daha detaylı bilgi için lütfen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca düzenlenmiş Aydınlatma Metni’ni inceleyiniz.)
 • 2.2.
  Vermiş olduğunuz iletişim bilgileri aracılığı ile açık rızanız olması halinde sizinle iletişime geçebiliriz. Bu bakımdan, bu bilgilerin size ait olmamasından AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • 2.3.
  On sekiz (18) yaşının altındaki kullanıcılar; yalnızca ebeveynlerine ait üyelikleri kullanmak sureti ile ebeveynlerin onay ve gözetiminde söz konusu platformu kullanma hakkına sahiptirler. Aksi haldeki durumlardan, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi sorumluluğu doğmayıp, bu gerekçeyle üyeliğin geçersizliğinin iddia edilemeyeceğini kabul edersiniz.
 • 2.4.
  Online danışmanlık hizmeti kişiseldir. Sitede yer alan kullanım hizmeti ücreti tek kullanıcının kullanımını kapsamaktadır ve kullanım hakkı üçüncü şahıs ve kurumlara devredilemez. Kişinin bilgi ve talebi dışında eşi, kardeşi, aile üyelerinden herhangi biri veya başkası tarafından danışmanlık hizmet alımı veya üyeliği gerçekleştirilemez.

3. Platform Hesabınız

 • 3.1.
  Üyelik başvurunuz neticesinde GSM doğrulamasını gerçekleştirmekle Platform hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz ve panelinizi yönetebilirsiniz
 • 3.2.
  Danışmanlık Hizmeti görüşmelerine başlamak için ise size uygun Platform Danışmanlık Hizmetini satın almanız gereklidir.
 • 3.3.
  Üyelik başvurunuz sırasında oluşturduğunuz parolanın güvenliği olduğundan, parolayı başka kişilerle paylaşmadığınızdan emin olunuz. Aksi halde, hesabınıza gerçekleştirilecek yetkisiz erişimlerden Platformun sorumluluğu bulunmayacaktır. Hesabınızın yetkisiz kullanımından veya diğer güvenlik ihlallerinden en kısa sürede AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ni bilgilendiriniz. Üye bilgilerinin üyenin ihmali dolayısıyla yetkisiz kişilerce okunmasında veya değiştirilmesinden dolayı gelebilecek zararlardan Platform sorumlu değildir.
 • 3.4.
  Platform hesabınız altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden ve bunlarla bağlantılı olarak yapılan diğer işlemlerden sorumluluğun tamamen sizde olduğunu kabul edersiniz.
 • 3.5.
  Platform hesabınız yalnızca size aittir. Hesabınızı üçüncü kişilere devredemez ya da üçüncü kişilerin kullanımı için paylaşamazsınız.

4. Danışmanlık Hizmeti

 • 4.1.
  Platform üyesi Danışman’ları görüntüleyerek profillerine göre size uygun olduğunu düşündüğünüz Danışman’dan, Danışman’ın takvimi doğrultusunda Danışmanlık Hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.
 • 4.2.
  Danışman’ın Danışmanlık Hizmeti talebinizi kabul etmesi ile talep ettiğiniz randevu vaktinde Danışman ile görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • 4.3.
  Danışmanlık Hizmeti kapsamı, Platformdan bağımsız hizmet veren Danışman’lar ile Danışmanlık hizmetlerinin sağlanmasıdır. Danışmanlık Hizmeti görüşmelerinde edindiğiniz bilgiler tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.
 • 4.4.
  Bununla birlikte, Danışmanlık hizmeti kapsamı hiçbir şekilde Kullanıcı’ya tanı koymayı ya da tedavi süreci yürütmeyi içermez. Danışmanlık hizmeti, tıbbi hizmetlerin hiçbirini kapsamaz. Bu bakımdan, Danışmanlık Hizmeti sırasında Danışman’ın size herhangi bir tanı koyması, ilaç önermesi, tedavi sürecinize ilişkin yorum ve öneride bulunması bu Sözleşme kapsamı dışında olup anılan hususların ve bunlarla ilgili doğabilecek herhangi bir uyuşmazlığın tamamen Platform sorumluluğu dışında olduğunu kabul edersiniz. Platformun pazar yeri olması bakımından, Platform web sitesinin işlerliğini bu Sözleşme kapsamında sağlamak dışında başka bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Belirtilenlerin aksi şekilde davranan Danışman olması halinde lütfen AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne bildiriniz. Hangi ilaçların veya tedavinin sizin için uygun olabileceğine ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere, teşhis ve tedavi için her zaman uygun niteliklere sahip bir sağlık uzmanıyla görüşmelisiniz. AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi hiçbir ilacın veya tedavinin sizin için güvenli, uygun veya etkili olduğunu temsil veya garanti etmez. AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, herhangi bir özel testi, ilacı, ürünü veya prosedürü desteklemez.
 • 4.5.
  Herhangi bir akıl sağlığı veya tıbbi karar verirken her zaman yüksek düzeyde özen göstermeniz ve dikkatli olmanız önerilir. Yalnızca internette ya da Platform’da gördüğünüz bilgiler veya tavsiyeler nedeniyle, asıl doktorunuzdan veya psikoloğunuzdan tıbbi tavsiye almayı veya Danışmanlık hizmetlerini geleneksel yüz yüze terapilerle kullanmayı veya birleştirmeyi asla göz ardı etmemeli, geleneksel yüz yüze terapilerden kaçınmamalı veya bunları geciktirmemelisiniz.
 • 4.6.
  Danışman’ınızın beklentilerinizi karşılamadığını düşünüyorsanız, istediğiniz zaman farklı bir Danışman’a geçiş yapabilirsiniz. Ağır ruhsal bozukluluklarda, psikoterapi gerektiren hallerde, ilaç tedavisini gerektiren psikiyatrik durumlarda, Kullanıcı’nın intihar riski taşıdığı düşünülen hallerde ve ilgili mevzuat açısından suç unsuru içeren hallerde Danışman Kullanıcı’yı tıbbi servislere yönlendirerek Danışmanlık hizmetini durdurabilir. Bu gibi hallerde AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, Kullanıcı’nın güvenliği nedeniyle Platform hesabını askıya alabilir.
 • 4.7.
  Platform özel hayatın gizliliği ve mahremiyet haklarınıza oldukça önem verir. Bu bakımdan Platformu kullanırken gerekmedikçe kişisel bilginizi talep etmeyiz. Aynı şekilde, Danışmanlık hizmeti sırasında cihazınızın ekran görüntüsünü açmak zorunda değilsiniz. Sizden bunun aksini talep eden Danışman olması halinde lütfen AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne bildiriniz.
 • 4.8.
  Özel hayatın gizliliği ve Kullanıcı’nın mahremiyetinin sağlanması gereği, hiçbir Danışmanlık Hizmeti Platform tarafından kayıt altına alınmaz. Danışmanlık Hizmeti görüşmeleri; Danışan’ın onayı alınmadan Danışman tarafından kaydedilmez, üçüncü kişilerce dinlenilmez. Bu sebeple, Platformun Danışmanlık hizmeti süresince gerçekleşen iletişimin içeriği ile ilgili kayıtlardan hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • 4.9.
  18 yaşın altındaki Kullanıcı’lar bakımından Danışman, şüpheli durumların varlığında Kullanıcı’nın ebeveyninin/vasisinin onayı hakkında bilgi sorabilir. Yine şüpheli durumun giderilemediği halde, Danışman Danışmanlık hizmetini sonlandırma hakkına sahiptir. Bu halde AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, Kullanıcı’nın güvenliği nedeniyle Platform hesabını askıya alabilir.
 • 4.10.
  Danışmanlar Platform üzerinden hizmet sağlayan alanında yetkin kişiler olup; AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin; Danışman’ların gerçekleştirdiği Danışmanlık hizmetinin kalitesi, uygunluğu, Danışman’ın öneri ve tavsiyeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmet kapsamından ve içeriğinden herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle, olumsuz bir durum sezinlemeniz halinde Danışmanlık hizmetini en kısa sürede sonlandırınız. Yaşamış olduğunuz durumla ilgili AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne bildirimde bulunmanız Platform hizmetlerinin iyileştirilmesinde yardımcı olacaktır.

5. Yasak Davranışlar

 • 5.1.
  Platform üzerinden, aşağıda sayılanların ve benzeri davranışların gerçekleştirilmesi yasaktır:
  • Üyelik formunda başkalarına ait bir bilgiyi hukuka aykırı olarak izinsiz sağlamak
  • Danışmanlık Hizmeti sırasında ya da herhangi bir şekilde Platform üzerinden hukuka aykırı, iftira niteliğinde, küçük düşürücü, karalayıcı, aşağılayıcı, sindirici, müstehcen, hileli, küçükleri taciz eden, herhangi bir şekilde taciz edici (din, ırk, yaş, köken, ulus, engellik, cinsel yönelim dahil ve bunlarla sınırlı olmaksızın) tehdit edici veya nefret dolu davranışlarda bulunmak
  • Danışmanlık Hizmeti sırasında ya da herhangi bir şekilde Platform üzerinden, üçüncü kişilerin fikri mülkiyetini, know-how’ını, ticari sırrını, mahremiyetini, tanıtım ve ticari haklarını ihlal eden veya ihlal eden davranışlarda bulunmak
  • Danışman’lara ait içeriği veya kişisel bilgileri izinsiz bir şekilde toplamak, kaydetmek ya da herhangi bir şekilde yetkisiz olarak işlemek
  • Danışmanlık Hizmeti sırasında ya da herhangi bir şekilde Platform üzerinden herhangi bir hizmet ya da ürüne ilişkin tanıtım, reklam veya promosyon yapmak
  • Herhangi bir kişinin Platform’u kullanmasını veya bunlardan yararlanmasını kısıtlayan veya engelleyen veya tamamen AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi takdirine göre AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ni veya Kullanıcı’ları, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne bağlı kuruluşlarını veya herhangi bir üçüncü tarafı herhangi bir yükümlülük altında bırakan, hasar veya zarara maruz bırakan herhangi bir davranışta bulunmak
 • 5.2.
  Kullanıcı, anılan davranışlarda bulunması ya da kendisi tarafından benzerlerinin gerçekleştirilmesi halinde, Platform üyeliğinin AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi tarafından derhal askıya alınabileceğini ya da süresiz olarak sona erdirilebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin Kullanıcı’nın bu tür davranışlarına ilişkin olarak ilgili mevzuat hükümlerinden doğan diğer hakları saklıdır.

6. Sınırlı ve Süreli Uygulama Lisansı

 • 6.1.
  Platform’un fikri ve sınai hakları yürürlükteki her türlü mevzuat ile korunmakta olup, bu Sözleşme ile size Platform’dan doğan herhangi bir mali ya da manevi hakkın devri yapılmamakta; yalnızca 5846 sayılı fikri ve Sanat Eserler Kanunu kapsamında münhasır olmayan Platform Hizmetler’i kapsamındaki kullanım lisansı, kişisel kullanım için Platform üyeliği devam ettiği müddetçe tevdi olunmaktadır.
 • 6.2.
  Platform ve Platform’un tüm bileşenleri, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne ait telif hakları, yazılım, tasarım, medya, tanıtıcı işaret, ticari isim, logo, alan adı, tasarım, patent, know-how, ticari sırları, ticari markalar ve diğer tüm fikrî ve sınai mülkiyet hakları da dâhil olmak üzere bileşenlerin tümü AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin fikri ve sınai mülkleridir. Bunlar, 5846 Sayılı FSEK, 6769 Sayılı SMK ve ilgili mevzuat hükümleri, uluslararası anlaşma hükümleri ile korunmaktadır. Herhangi bir yazılımın ve programın yapısı, organizasyonu ve bilgisayar kodu AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne ait olan değerli ticari sırlar ve gizli bilgilerdir.

7. Platform Kullanım Kapsamı

 • 7.1.
  Kullanıcı’nın Platform’u kullanım hakkı; hizmetin kullanılmasını, çalıştırılmasını ve görüntülenmesini üyeliği devam ettiği süre boyunca içermektedir.
 • 7.2.
  Kullanıcı, Platform’u ya da Platform’a ait herhangi bir bileşeni üçüncü kişilere kiralama, alt lisanslandırma, atama, devretme, satma, ödünç verme, başkaca platformlarda kullanma ya da yayma gibi işlemlerin bu Sözleşme’ye ve mevzuat hükümlerine aykırılık oluşturduğunu; bu tür ihlalleri gerçekleştirmesi halinde AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin cezai şart talebine ek olarak, Kullanıcı’ya karşı her türlü hukuki ve/veya cezai yasal çareye başvurma hakkı saklıdır.
 • 7.3.
  Platform kullanımı yalnızca Kullanıcı’ya tanınmış bu Sözleşme’de belirlenen şartlarda ve sınırlı bir kullanım hakkı olup; ofis, klinik, hastane gibi toplu alanlarda ya da Kullanıcı harici kişilere kullanıma açılması kullanım kapsamı dışındadır. Bu tür davranışlar, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin Platform’dan doğan haklarının, hizmet sağlama şartlarının ve ilgili her türlü mevzuatın ihlali anlamına gelir. Kurumsal işbirlikleri için lütfen Platform yetkilileri ile iletişime geçiniz: [email protected]
 • 7.4.
  Platform’da gerçekleşen herhangi bir içeriğin toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne ödemekle yükümlüdür.
 • 7.5.
  Platform kapsamında gerçekleşen Danışmanlık Hizmeti ya da Danışmanlık hizmetinin bir kısmının veya Platform’da yer alan her türlü yazılı, görsel ve işitsel (video, ses, metin, video, animasyon, medya, fotoğraf vb.) içeriğin herhangi bir yolla indirilmesi (download edilmesi), kopyalanması, alıntılanması, çoğaltılması, kopyalanması, bir web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlanması, bir web sitesinin içinde frame, i-frame ve benzeri şekillerde gösterimi, izin alınmadan link verilmesi AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’ne ait telif haklarının ihlali anlamına gelir ve bu bakımdan AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, cezai şart haricinde Kullanıcı’ya karşı hukuki ve cezai tüm yasal çarelere başvurabilir.

8. Sorumsuzluk Kaydı

 • 8.1.
  Platform üzerinden, Danışman’lar tarafından sağlanacak hizmetin kalitesi ya da uygunluğu AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi tarafından garanti edilmemekte olup Danışman’ın hukuki ve cezai sorumluluğunu doğuracak eylemlerinden Danışman tek başına münferiden sorumludur.
 • 8.2.
  Danışman’ların Platform dışında gerçekleştirdiği reklamlarda ya da tanıtımlarda yer verdiği bilgilerin Platform’da verdikleri hizmet ile uyumlu olum olmamasından herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • 8.3.
  AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, donanım veya işletim sistemi arızasından; kendisi tarafından temin edilmiş olsa dahi telif hakları AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’a ait olmayan veritabanı yazılımından, iletişim ağı (network) tasarım ve bağlantı hatalarından, voltaj dalgalanması ve elektrik kesilmesinden, virüs bulaşmasından ve benzeri çevresel faktörler ve kullanıcı hatalarından kaynaklanacak bilgi ve yazılım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, Platform kullanımı nedeniyle herhangi bir şekilde elde edilen herhangi bir materyal ve/veya verinin, kendi takdirine bağlı olarak yaptığını ve Kullanıcı’nın cihaz sistemindeki herhangi bir hasardan veya veriden kaynaklanan veri kaybından yalnızca kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.
 • 8.4.
  Kullanıcı, kullanım lisansını aldığı yazılımları, yazılım dokümantasyonunda belirtilen asgari teknik özelliklere sahip bir donanım üzerinde kullanacağını ve gerekli bu donanımı kendisinin temin edeceğini, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir maddi ve hukuki sorumluluğunun bulunmadığını beyan, kabul ve taahhüt eder. Bunun haricinde AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, Platform aracılığı ile yapılan işlemler ile ilgili herhangi bir garanti vermez.
 • 8.5.
  Kullanıcı, deprem, yangın, sel gibi tabii afetler veya savaş, terör eylemleri gibi sebeplerle, ya da internet altyapısı, veri hatları gibi ağ iletişim altyapısına dayalı unsurlarda meydana gelebilecek ve AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin elinde olmayan sebeplerle hizmetin aksaması veya verilememesi durumunda AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nin herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını kabul eder.
 • 8.6.
  Kullanıcı, Platform’u kullanması sebebiyle sistemine herhangi bir zarar geldiğini, sistemine virüs gibi kötü amaçlı kodların bulaştığını öne sürerek AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi’nden herhangi bir tazminat talebinde veya diğer herhangi bir talepte bulunamaz.
 • 8.7.
  Kullanıcı, Platform kullanımının yalnızca kendi sorumluluğunuzda olduğunu kabul eder. Platform, bu Sözleşme’de belirtilen hizmetlerden ibarettir. AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, ticari olarak satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme gibi zımni garantiler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ister açık ister örtülü olsun, her türlü garantiyi açıkça reddeder.
 • 8.8.
  AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, Platform’un gereksinimlerinizi karşılayacağını veya Platform’un kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağını garanti etmez; Platform’un kullanımından veya Platform aracılığıyla elde edilen bilgilerin doğruluğu veya güvenilirliğinden veya Platform’daki kusurların düzeltilmesinden elde edilebilecek sonuçlar konusunda herhangi bir garanti vermez.
 • 8.9.
  Platform, ilan edilen danışmanlık ücretlerini değiştirme hakkını her zaman saklı tutar. Danışan tarafından Danışmana web sitesinde belirtilen ücret dışında başkaca bir ücret ödenmeyecek olup Danışmanın Danışandan ücret talebinde bulunması halinde Danışan bu durumu derhal Platforma bildirmekle yükümlüdür. Danışanın doğacak zararlarından Platform sorumlu tutulamaz.

9. Sözleşme Değişiklikleri

 • 9.1.
  Üyelik Sözleşmesi değişiklikleri, tarafınıza bildirilir ve değişiklikler bildirim tarihinden itibaren on beş günlük sürenin sonunda uygulamaya konulur. Bu süre sonunda, Platform’u kullanmaya devam etmekle Sözleşme’deki değişiklikleri onayladığınız kabul edilir.
 • 9.2.
  Anılan süre, sizin tarafınızdan teknik geliştirme yapılmasını gerektiren haller ile komisyon oranlarının ve diğer hizmet bedellerinin artırılması, aracılık hizmetinin kısıtlanması, askıya alınması veya sonlandırılması, aleyhinize yeni cezai şart getirilmesi, hak ve menfaat dengesinin aleyhinize bozulması gibi sonuçlar doğuran hallerde otuz gün olarak uygulanır.

10. Üyeliğin Sona Ermesi

 • 10.1.
  Platform üyeliğinizi herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle sona erdirmeyi talep edebilirsiniz. AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, ilgili işlemi gerçekleştirmek için sizi en kısa zamanda süreçle ilgili bilgilendirecektir.
 • 10.2.
  Bu Sözleşme hükümlerine herhangi bir şekilde ayrı davranışta bulunmanız halinde Platform üyeliğinizi, tamamen AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi inisiyatifinde olarak derhal askıya alabilir ya da üyeliğinizi süresiz olarak herhangi bir bildirimde bulunmaksızın sonlandırabilir. Ayrıca AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, Sözleşme’yi ihlalinize ilişkin olarak hukuki, cezai her türlü yasal haklarını tarafınıza karşı ileri sürebilir.
 • 10.3.
  AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, şüpheli işlemlerinizin varlığı, hakkınızda almış olduğu bir şikayet ya da bildirim veyahut bunların hiçbiri olmaksızın yine kendi inisiyatifinde olarak Platform hesabınızı derhal askıya alabilir ya da üyeliğinizi süresiz olarak herhangi bir bildirimde bulunmaksızın sonlandırabilir.
 • 10.4.
  Üyeliğinizin, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi tarafından haklı bir neden olmaksızın sona erdirilmesi hariç olmak üzere, herhangi bir nedenle sona ermesi halinde, kullanmamış olduğunuza Platform hizmetine ilişkin ücret iadesi gerçekleştirilemez. Nitekim, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında cayma hakkının bulunmadığı hizmetlerden olması sebebiyle iade işlemi yapılamamaktadır.
 • 10.5.
  Mevzuattan kaynaklanan sebeplerle veya kamu düzenini ilgilendiren, gecikmesinde sakınca bulunan ya da dolandırıcılık, veri ihlali veya diğer siber güvenlik risklerini içeren durumlarda Platform hizmeti derhal kısıtlanabilir, askıya alınabilir veya sonlandırılabilir. Kısıtlama, askıya alma ve sonlandırmanın gerekçesi Kullanıcı’ya gecikmeksizin bildirilir.
 • 10.6.
  Üyeliğinizin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde hesabınıza ilişkin kişisel verileriniz, AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi tarafından ilgili mevzuat hükümlerince öngörülen şekilde ve sürede saklanmaya devam eder.

11. Fikri Mülkiyet İhlali Şikayet Başvurusu

AFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim şirketi, aracılık hizmetleri yürütmesi nedeniyle Platform üzerinden gerçekleştirilen hizmet içeriklerini denetlemek ya da incelemekle yükümlü değildir. Bununla birlikte, Platform üçüncü kişilerin fikri mülkiyetlerine önem verir. Bu nedenle, fikri ve sınai mülkiyet hakkı ihlaline yönelik şikâyetinizin bulunması halinde, şikayetinizi ilgili mevzuatta belirtilen şartları sağlaması şartıyla Platform üzerinden ya da Oğuzlar Mah. 1372 Cad. Çiçek Apt. No: 5 İç Kapı No: 1 Çankaya/Ankara adresine noter aracılığıyla iletebilirsiniz. Mevzuatta belirtilen şartları içermeyen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

12. Bölünebilirlik

Bu Sözleşme’ nin herhangi bir madde ve hükmünün, Mahkeme tarafından geçersiz ya da uygulanamaz kılınması halinde, Sözleşme’ nin geri kalanı etkilenmez ve diğer madde ve hükümler tam kapsamlı olarak geçerli ve uygulanabilir olmaya devam eder.

13. Uyuşmazlık

Bu Sözleşme ile ilgili olarak doğan her türlü uyuşmazlık ve ihtilaf Türk hukukuna tabidir. Bu Sözleşme ile ilgili olarak doğan her türlü uyuşmazlıkta ya da ihtilafta Ankara (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

14. Bize Ulaşın

Bu sözleşme ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa aşağıda belirtilen iletişim adreslerinden Platform yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Şirket UnvanıAFMT Bilişim Yazılım Reklam Hizmetleri Anonim Şirketi
AdresOğuzlar Mah. 1372 Cad. Çiçek Apt. No: 5 İç Kapı No:1 Çankaya/Ankara
Mersis numarası0009184060500001
E-posta adresi[email protected]
İnternet sitesihttps://www.psikologofisi.com