Obsesif kompulsif bozukluk testini ücretsiz yap

Ücretsiz ve online

Maudsley obesesif kompulsif bozukluk testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Depresyon durumunuzu öğrenin ve Psikologofisi uzmanlarıyla görüşün.

Beck anksiyete testi

Nedir bu maudsley obsesif kompulsif testi?

Maudsley Obsesif Kompulsif Testi, kişinin muzdarip olduğu obsesyon ve kompulsiyonları test etmek için geliştirilen bir belirti ölçeğidir.

Maudsley obsesif kompulsif testi ile belirsizliklerden kurtulun

Bireyin hayat kalitesini ciddi şekilde düşüren obsesif kompulsif bozukluk, toplumda çoğu kişiyi olumsuz etkileyebilir. Özellikle de gündelik rutinlerimizde çeşitli takıntı ve saplantılarla karşı karşıya kalmamız, ‘’acaba’’ sorusuna davetiye çıkarabilir. Bu noktada, acaba sorusunu ortadan kaldırmak için Maudsley Obsesif Kompulsif Testi geliştirilmiştir.

Psikologofisi ile maudsley obsesif kompulsif testi

Sahip olduğu kaliteli, deneyimli ve uzman kadrosuyla Psikologofisi, her türlü psikolojik destek sürecinde yanınızda olduğu gibi, belirsizliklerden kurtulmanız için de desteğe tam teşekküllü bir şekilde hazır ve nazırdır. Maudsley Obsesif Kompulsif Testi için, kesin sonuç vermek bir yana dursun, verdiği sonuçlar tutarsızlık ve belirsizlikten ibaret olan testlere elveda deyin. Psikologofisi ile uzman psikologlar eşliğinde, en doğru sonuçlara ulaşın.

Maudsley obsesif kompulsif testi değerlendirme

Yapılan testte almış olduğunuz yüksek puanlı sonuçlar, ekseriyetle obsesyon hastalığını işaret eder. Bu durumun istisnaları mevcut olmakla beraber, bazı obsesif olgular düşük puan olabilir. Zira belirti ölçeğinin yegane amacı, kesin tanı koymak değildir. Bilakis obsesyon ve kompulsiyona dair herhangi bir problemden muzdarip olup olmadığınıza dair fikir vermektir. Uzman psikologlarımız, sizi bu süreçte en doğru şekilde yönlendirecek ve bilgilendirecektir. Maudsley Obsesif Kompulsif Belirti Ölçeği ile alabileceğiniz puanların değerlendirmesini ise kısaca şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • 0-12 Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı az
  • 13-17 Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı mevcut
  • 18+ Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı yüksek

Önemli bilgilendirme

Bu sitedeki psikolojik testler halkın farkındalığını artırmak adına ücretsiz olarak sunulur ve kesinlikle teşhis/tedavi niteliği taşımaz. Eğer mental bir hastalığınızın olduğunu düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bir Psikyatrist hekime danışmalısınız.

Hekimlerden başka kimsenin hastalıklarla ilgili teşhis koyamayacağını unutmayın. Eğer sürekli görüştüğünüz bir Psikiyatristiniz yoksa aile hekiminizden sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Aşağıda acil durumlarda ulaşabileceğiniz numaraları ve kurumların web sitelerini sıraladık. Lütfen gözden geçirin.