Panik atak testini ücretsiz yap

Ücretsiz ve online

Panik atak testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Depresyon durumunuzu öğrenin ve Psikologofisi uzmanlarıyla görüşün.

Beck anksiyete testi

Nedir bu panik atak testi?

Panik Atak Testi, panik bozukluk durumunuza dair bilgi edinebilmeniz amacıyla, 1995 yılında Bandelow tarafından geliştirilen bilimsel bir ölçektir.

Panik atak testi ile panik bozukluk şüphesini ortadan kaldırın

Panik atak, birçok kişiyi etkileyen psikolojik bir durumdur. Panik ataklar birkaç dakikadan birkaç saate kadar uzayabilirken, bu durum kişide yoğun kaygı ve fiziksel belirtilere de neden olur. Özellikle de bu tip atakları yaşayan bireyler, akıllarında daima ‘’acaba benim durumum panik bozukluk mu?’’ şüphesini taşıyabilirler. Panik Atak Testi ile panik bozukluk şüphesine bir son verin. Artık panik bozukluk durumunuza dair çok daha net bilgiler edinmeniz mümkün!

Psikologofisi’nin panik atak testi ile en doğru sonuçlar

Panik ataklar nedeniyle, bireylerin gündelik rutinleri ve sosyal ilişkileri olumsuz etkilenebilir. Psikologofisi’nin deneyimli ve uzman kadrosu, bütün psikolojik destek süreçlerinde yanınızda olduğu gibi, Panik Atak Testi ile de aklınızdaki şüpheleri ortadan kaldırmak için hazır! Psikologofisi’nin en doğru sonuçları veren Panik Atak Testi ile panik bozukluk durumunuza dair tutarsız sonuçlar veren testlere elveda deyin. Alanında uzman ve deneyimli psikologların desteğiyle, panik bozukluğa dair farkındalığınızı arttırın.

Panik atak testi puanlaması neyi ifade eder?

Uzman psikologlarımız eşliğinde yapılan testte almış olduğunuz puanlar, panik bozukluk durumunuza dair fikir verir. Panik Atak Testi ile alabileceğiniz puanların değerlendirmesini ise şu şekilde ifade edebiliriz:

  • 0-8 Puan: Semptomlar panik bozukluk tanısı için yeterli değil
  • 9-18 Puan: Hafif düzeyde panik bozukluğu
  • 19-28 Puan: Orta düzeyde panik bozukluğu
  • 29-39 Puan: Şiddetli panik bozukluğu
  • 40 ve üzeri: Çok şiddetli panik bozukluğu

Önemli bilgilendirme

Bu sitedeki psikolojik testler halkın farkındalığını artırmak adına ücretsiz olarak sunulur ve kesinlikle teşhis/tedavi niteliği taşımaz. Eğer mental bir hastalığınızın olduğunu düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bir Psikyatrist hekime danışmalısınız.

Hekimlerden başka kimsenin hastalıklarla ilgili teşhis koyamayacağını unutmayın. Eğer sürekli görüştüğünüz bir Psikiyatristiniz yoksa aile hekiminizden sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Aşağıda acil durumlarda ulaşabileceğiniz numaraları ve kurumların web sitelerini sıraladık. Lütfen gözden geçirin.