İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

12.sınıftaki oğluma nasıl yardımcı olabilirim

12.sınıfa giden oğlum var. 1.sınıftan itibaren ders çalışmayı, ödev yapmayı sevmeyen bir çocuk. Benim hayatım bu fotokopilerle mi geçecek diyordu ve halen öyle diyor. Zor bir çocuk, iç motivasyonu yok. Derslerden kopmasın diye özel hoca tuttuk bazı derslerden. Ama onlar gidince o da kitapları bir kenara bırakıyor. Dersi ben söyleyince zorlayınca yapıyor. Sürekli elinde cep telefonu, bilgisayar. Yasaklar koyuyorum. Bu sefer tamam çalışacağım diyor odasına gidiyor.45 dk. sonra ben çalıştım bitti diyor tekrar telefon elinde. Oğluma nasıl yardımcı olabilirim.  Artık kuralları da kabul etmiyor ben kendi kararlarımı veririm istediğimi yaparım diyor. Ben de sınıf öğretmeniyim. İnanın veli olmak daha zor Onunla beraber ders programı yapıyoruz evde ama uygulamıyor hep kaçıyor. Sizce nasıl bir program yapmalıyım, bu plâna uyması için neler yapmalıyım Günde kaç saat ders çalışmalı hiç düzenli değil. Ben söylemesem takip etmesem ders çalışmaz. Bence mezuna bıraktı gibi. Onu nasıl motive edebilirim. Ben ders çalıştım diyor yarım saat en fazla bir saat sonra telefon ve bilgisayar. Ben sinirden çatlıyorum ne yapabilirim. En son denemede geometri dahil 18 mat yaptı toplamda tyt de 57 net
Tarih : 29.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Burada çalışma sürelerinden fazla önemli olan nokta bunu isteyerek mi yoksa bir dikkat eksikliği olup olmaması. Bunun için öncelikle yetkili yerlerde testlerini yaptırmanız olacaktır. Sebep bu ise belki de isteyerek değil, dikkatini uzun süre bir yere odaklayamadığı için olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi