İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

4-5 yıldır süren takıntılarım

Merhaba, Ben 19 yaşındayım 4-5 yıldır bazı takıntılarım var ve artık beni çok rahatsız etmeye başladı. Yaşadığım şeyleri tek tek yazmaya çalışacağım Sürekli içimden besmele çekiyorum birisiyle konuşurken bile 3-4 saniye durup besmele çekiyorum. Hayatımın her anında. Onun dışında mesela gece yatarken bütün sosyal medyalarımı kontrol etmeden yatamıyorum. Acaba yanlışlıkla bir şey paylaştım mı diye. Tek tek sohbetlere bakıyorum birisine atmamam gereken bir mesaj attım mı diye. Kapını kilidini takılı görmeden uyuyamıyorum. Çok yorgun bile olsam istemeyerek kendimi zorlayarak kapıya bakmaya gidiyorum. Ya da bir yere 1 defa dokunursam oraya 2 defa dokunmadan rahat edemiyorum. Yapmazsam rahat edemiyorum. Daha bunun gibi çok şey var. Bunların sebebi ne olabilir? Nasıl başa çıkabilirim bunlarla
Tarih : 13.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anlattığınız kadarıyla genel bir obsesif-kompulsif bozukluk durumu olabilir fakat bunu anlayabilmemiz bunları tetikleyen şeyleri ne olduğunu anlamamız gerekmektedir. Bunlar aslında sizin davranışlarınız mı yoksa ailenizden veya yakınınızdan edindiğiniz bir davranış mı veya başka bir olay mı bunları tetikliyor. Bunları tespit etmemiz için, psikologlarımızdan randevu almanızı, hikayenizi daha detaylı anlatmanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi