İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aileme karşı çok sinirliyim

Aileme karşı çok sinirliyim dışarda mutlu huzurluyken eve geldiğimde ister istemez her dediklerine ters çıkışıyorum. Çok üstüme geliyorlar. Bir yere gittiğimde ayrı ayrı herkes arayıp ne zaman geleceğimi soruyor. Üzerimde zaten üniversite baskısı var yetmiyormuş gibi abimlerin çalıştığı markete gidip boş zamanlarımda çalışmamı istiyorlar. Ders çalışmak için vaktim yok ve babam sırf parası gidiyor diye dershaneden de çıkmam için baskı yapıyor. Ailemizde huzurdan çok para söz konusu oluyor her zaman. O kadar kalbimi kırıyorlar ki dayanamıyorum artık. Bazen dışarıda bile arkadaşlarıma boş yere bağırdığım zamanlar oluyor. Ne yapmalıyım sizce?
Tarih : 30.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle bu konuyu ailenizle paylaşın. Duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edin. Öfke normal bir duygudur fakat davranışlarınızı kontrol etmeniz sizin elinizde. Nefes egzersizleri yapabilirsiniz. Serotonin salınımı(mutluluk ve zindelik) için spor yapabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi