İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailemle sağlıklı iletişim kuramıyorum

Çevremle oldukça iyi iletişim kurabilmeme rağmen aile üyelerimle çok problemli bi iletişimim var. Onların tavırları yüzünden kendimi oldukça değersiz, sorunlu, hissediyorum. Onarıcı davranışlarıma rağmen düzelmedi. İletişimimi tamamen kesme ihtimalinde ise çok yalnız hissedeceğim. Çözüm bulamıyorum.
Tarih : 11.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, her çocuk dünyaya geldiğinde ilk ilişkilerini ebeveynleri ile kurar ve ilişki kurmayı onlardan öğrenir. Bu süreçte çocuk kendisine yönelik aldığı mesajlar, karşılanmayan ihtiyaçlar bir takım şema dediğimiz yaşamsal örüntülere neden olabilir. Bu örüntüler de çocuklukta-ergenlikte ve yetişkinlikte tetiklenerek kişinin benzer hisleri hissetmelerine neden olabilir. Ailenizle yaşadığınız iletişim sorunlarında yaşadığınız duyguların kaynağı bunlar olabilir. Bu süreci daha iyi anlayabilmek ve aydınlatabilmek için üzerine terapide çalışmanız psikolojik iyilik halinize iyi gelebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi