HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailemle sorunlar yaşıyorum. bunları nasıl çözebilirim?

Merhaba ben 21 yaşında bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü öğrencisiyim. Son aylarda kendimi çok çıkmazda hissediyorum. Bir sene önce annem ve babam hakkında güven problemi yaşadım. Bu beni darmadağın etti. İnsanlarla iletişimi oldukça azalttım. ardından ablamla çok büyük kavgalar etmeye başladık. Bir yarayı kapatırken diğer yaralar açıldı. Annem ve babam ablamın gereksiz öfkesini görüyorlar ve bana hak veriyorlar ama asla bana yapılan psikolojik baskıyı engellemiyorlar. Biz ne yapabiliriz ki diyorlar. Bir sene önceki güven sarsılmasını bile düzeltememişken bu davranışları beni annem ve babamla olan ilişkimi sorgulama itiyor. Kendimi yapayalnız hissediyorum. Şu an sınav haftasındayım ve bir türlü odaklanamıyorum derslerime. Bu durumun düzelebilmesi için bir şeyler yapmak istiyorum. Ne yapabilirim?
Tarih : 02.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anne ve babanın kardeş kavgalarına karışmaması daha doğru bir tutumdur. Onların yapmaları gereken şeylerden biri adil davranmaları olacaktır. Aynı zamanda, anne ve babanızla yaşadığınız güven problemi, kardeşinizle olan bu durum aslında sizi arkadaşlarınızdan koparmasaydı, kafanızı dağıtabileceğiniz, sorunları düşünmeyeceğiniz bir alan yaratmış olurdunuz kendinize. Böyle bir durumun içindeyseniz sürekli hem kardeşinizle hem de ailenizle sürekli bir iletişim kurmayı deneyebilirsiniz. Bu ilişkinizi kuvvetlendirmeye ve problemlerin aşılmasına yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi