İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Anksiyete olabilir miyim?

Merhaba yaklaşık 2 aya yakın nefesimde daralma ve göğüs ağrım var. Ayrıca gece defalarca uykumdan uyanıyorum. Kalp ve ciğerlerim temiz çıkmasına rağmen sıkıntım devam ediyor. Acaba psikolojik mi?
Tarih : 20.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Doğru bir yorum yapabilmek için terapi esnasında doğru inceleme ve soruların sorulması gerekir. Fakat hissedilen somatik belirtiler -kalp çarpıntısı, nefes almada güçlük, nabzın hızlı atması gibi..- yapılan medikal tetkikler sonucu temiz çıktıysa psikolojik olarak tetiklenme yaşamanın sonucu ortaya çıkabilir. Sizi son dönemde etkileyen bir durum, olay, geçmişi hatırlatan bir detay gibi tetikleyiciler kaygınızı artırıyor olabilir. Belirttiğim gibi, daha net ve doğru bir tanı için detaylı inceleme gerekir. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi