anksiyete tedavisi

Merhaba. Ben 21 yaşındayım ve bu Şubat ayının sonuna doğru gittiğim üniversitedeki hastanede psikiyatr ile görüştüm. İlk görüşmemizdi. Bana Lustral (50mg) yazdı 1 buçuk ay sonra tekrar gidecektim böyle böyle tedavime devam edecektik fakat Corona virüs sebebiyle memleketime döndüm ve devam edemedik. İlacımı o zamandan beri kullanmaya devam ediyorum ama ortada kaldım nasıl devam etmem gerektiğini bilmiyorum açıkçası. İlaç iyi geliyor gibi eskisi kadar anksiyete ataklarım olmuyor fakat bitmiş de değil mesela geçen gün yaşadığım bir olay sonrası atağım oldu, ellerim titredi, terledim, ve kızardım hafif ateşim çıktı. Bitki çayları içiyorum, spor yapıyorum hafifletmeye çalışıyorum ama zorlanıyorum biraz. Doktorumla bağlantı kurabileceğim bi ortam yok sosyal medya dışında, kendisine de sosyal medya üzerinden mesaj atmam doğru olmaz diye düşünerek bi iletişime geçmedim kendisiyle. Ne yapmalıyım bu konu hakkında? Tedavime devam etmek istiyorum bunu nasıl gerçekleştirebilirim? İnternet üzerinden böyle bi şansım var mıdır? Teşekkürler.

1 Mayıs 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Eren Artun Ergül
Eren Artun Ergül

Merhabalar. Bu süreçte tedavinizi düzenlemiş olan hekiminizle herhangi bir kanaldan bağlantı kurmaya çalışmanız oldukça anlaşılır olacaktır. Diğer taraftan biz psikologlar ilaç konusunda yetkili kişiler değiliz ancak yaşamış olduğunuz bu dönem şikayetleriniz için size terapi uygulayabiliriz. Yazınızdan anladığım kadarıyla kaygı içerikli şikayetleriniz var ve psikoterapi kaygı konusunda oldukça işe yarayan teknikler içerir. Dilerseniz bir randevu aldığınızda online seanslar yapabiliriz sizinle lütfen sistemden bize ulaşın. İyi günler dilerim.

5 Mayıs 2020
Şebnem Akı Karaoğlu
Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, ilaç tedavinizi size önerildiği biçimde sürdürmeniz son derece doğru bir davranış. İlaç etkisini göstermeye başlamış zaten; bu, ataklarınızla baş edebilmeniz bunun göstergesi. Ataklarla baş edebilmek ve daha kısa sürede sonlandırabilmeniz için size terapi desteği almanızı da öneririm. Online terapilerle sorunu çok daha kısa sürede çözümleyebiliriz.

3 Mayıs 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı