İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annemi ve babamı kaybettim

22 yaşındayım.. çok küçük yasta annemi babamı kaybettim ama asla hayatımda pes etmedim okudum başka insanlar gibi gezmedim tozmadım kötü şeyler yapmadım.. Sonra büyüdükçe canımın acısından sigara alkole her şeye başladım.. hayatımda hiçbir şey yolunda gitmiyor hep problemlerim ortaya çıkıyor. Kimse tarafından sevilmiyorum, çok yalnızım ama güçlü görünmek için kendimi mahvediyorum ben güçlü olmak istemiyorum. Ben küçük çocuk gibi ağlamak, bağırmak haykırmak istiyorum günlerdir odamda yatağımdan bile çıkamıyorum. Her yerim ağrıyor ama hasta değilim kalbim hasta ruhum çok yorgun kendime başkalarına zarar verebilmeyi düşünüyorum.. Bu kadar acının üstesinden nasıl geleceğim ben ne zaman ve nasıl mutlu olacağım başka insanlar gibi
Tarih : 26.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Yaşadığınız durum yaşayabileceğimiz en zor durumlardan biridir fakat siz bu yaşadığınız dönemi en güzel şekilde atlattığını söylemişsiniz ama o atlattığınız dönemden sonra hayatınızda neler değişti? Neden bir anda alkole veya sigaraya başlama ihtiyacı duydunuz, neden bir an acınızın arttığını hissettiniz? Aslında acınızı yaşadınız ve atlattınız mı yoksa sadece duygularınızı mı bastırdınız bunları anlamak gerekir. Ağlamak güçsüzlük demek değildir, ağlama eylemi duygularımızı boşaltmamıza yardımcı olup bizi yeni bir döneme hazırlayabilir. Ağlamak istediğiniz zaman ağlayın, duygularınızı gizlemeyin bu daha ciddi problemlere yol açabilir. Dilerseniz psikologlarımızdan randevu alabilir ve sorularınızın cevabını onlarla bulabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi