İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annemin ağzında söz kalmıyor , ne yapabilirim?

Annem çok saf bir insan her şeyini herkese anlatıyor, maaşını cüzdanındaki parasına kadar söylüyor herkese. Durum böyle olunca da kaç kişiye borç para falan veriyor, gizlice ama kendisine hiçbir zaman para yetmiyor. Borçlarını da alamıyor hiç kimseden. Bir şey de söyleyince sinirleniyor bağırıyor. Ben bir meselem sonuç almamış hiç kimseye söylemem genel olarak, hele paramı falan hiç… bazen bazı şeylerimi anneme söylemek istiyorum içimi boşaltmak adına söyledikten sonra inanın pişman oluyorum ya. Kaç kere oldu 5000 defa söylüyorum anne kimseye söyleme daha ama 1 gün sonra arkadaşlarına falan söylüyor. Napayım ben. Kaç yıldır böyle hayatını sürüyor kandırıyorlar onu kullanıyorlar amma yine anlamıyor… Derdimi kime anlatacağımı bilmiyorum artık ya valla… Hep arkadaşlarını söylüyor onların her şeyi var ben kaç yaşına geldim hala istediğim hiçbir şey elde etmedim hala mutsuzum falan. Bu durum beni de üzüyor gerçekten. Psikolojim darmadağın zaten bir de bu şeyler çok sıkıyor beni artık. Bir türlü anlatamıyorum. Onun hayatı istediği gibi olsun , kimse kandırmasın onu istiyorum ama karakteri hiç değişmiyor. Ben iyiliğimden yapıyorum diyor, benim iyimserliğimi kullanıyorlarsa o onların suçu diyor. Tamam da ama anlatamıyorum ki, böyle olduğun süreçte kaç yıldır olduğun yerde kalacaksın öne gidemeyeceksin. Sonra da herkes iyi yaşıyor bende neden böyle diyorsun gerçekten neden sende böyle olduğunu göremiyor musun? Ne yapayım annem bunu anlasın ?
Tarih : 19.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, siz aslında ilk önce konuşmuşsunuz. Ona bu durumun ona zarar verdiğini ve ileride daha büyük zararlara da yol açacağını söyleyebilirsiniz ve aynı zamanda eğer parasal konularda sürekli aynı problemi yaşıyorsa parasının kontrolünü siz alabilirsiniz. Onun ihtiyacı olan kadarını harcaması için ona verebilir, geri kalanını kullanmayacağınız bir banka hesabına atabilirsiniz. Siz ona ne kadar parası olduğunu söylemezsiniz, sadece ihtiyacı olan kadarını verirsiniz böylelikle hesap kontrolü ve birilerine söyleyebilme ihtimalini kontrol etmiş olursunuz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi