HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annemle ilgili travmam var

Merhaba Hocam annemle babam ben 7 yaşındayken boşandılar 15 yaşına kadar anneannem ve dedem büyüttü 15 yaşında annem beni yanına aldı o zamanlar annemin sevgilisi bazen bizde kalıyordu gece annemin orgazm seslerini duyuyordum şu anda ondan ayrı ve yalnız yaşıyorum 25 yaşındayım orgazm seslerine karşı ciddi bir hassasiyet gösterdiğimi fark ettim çift veya evli arkadaşlarım misafirliğe geliyor veya ben gidiyorum gece herkes yataklarına yattığında ben asla uyuyamıyorum en ufak bi yatak gıcırtısı bile duysam sex yapıyorlar gibi hissedip sinirleniyorum ve asla uyuyamıyorum bi çiftle aynı evde kaldığım zaman. Sosyal bi insanım, hayat kalitemi inanılmaz düşürüyor. Lütfen yardım edin bunu hafızamdan nasıl silebilirim? Aklıma geldikçe annemden nefret ediyorum.
Tarih : 11.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle gösterdiğiniz tepkileri normal olduğunu kabul etmekle başlayabilirsiniz. Başınıza gelen durum sizin kontrolünüz dışında geliştiği için bu gibi durumları kontrol edemeyeceğinizi kendinize sürekli hatırlatabilirsiniz. Yaşadığınız bu durumu diğer arkadaşlarınız da size yaşatacağını düşünerek genelleme yapmaktan kaçınabilirsiniz ya da arkadaşlarınıza daha sık görüşüp daha derin ilişkiler kurabilirsiniz. Geçmişe bağlı kalmayın şuan sizin için çok daha önemli bunu unutmayın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi