İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Arkadaşlık ve İlişki

Arkadaşlıklarım çevremde aşırı fazla fakat sürekli görüştüğüm insanlar yok ve hiç anlamadığım bir şekilde biriyle çok yakınlaştıktan hemen sonra ya ben uzaklaşıyorum ya karşı taraf yani süreklilik yok fakat okulumda sevildiğim söylenir. Problemin neden kaynaklandığını hep çözmeye çalışsam da anlayamamış durumdayım. Herkese yardımsever hatta aşırı yardımsever yaklaşmaya çalışan bir tipim ve genelde arkadaşlarım beni akıl hocası gibi görürler ve sıklıkla gördüğüm insanların sıkıntısı olduğunda bana gelmesi fakat ben kafa dağıtmak veya normal sohbet için görüşmek istediğimde, karşı tarafın aşırı istemli olmaması beni yoruyor ve düşündürüyor. Ayrıca sizden çok sevdiğim duygusal olarak bağımlı olduğum biri beni çok düşündürüyor ve yoruyor ayrıca hayal kırıklığına uğratıyor. Bu insandan nasıl vazgeçerim onun da cevabını alabilirsem minnettar olurum.
Tarih : 02.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Gizem Özçakır

Merhabalar; Sosyallesmek, bag kurmak, hayat catimizi insa etmenin olmazsa olmazidir. Bizler; saglikli baglar kurmak ister, saglikli iliskilerin icinde var olmak isteriz. Herkesin iliski dinamikleri farkli ve birbirlerinden ayridir. Hepimiz istek ve beklentileriniz soz konusu oldugunda, olanlari muhakeme etmek icin masaya yatiririz. Buradan size ne yapacaginizi soylemem dogru olmaz. Tum bunlarin, altinda yatan sebepler cok farkli olabilir. Bu da bir terapi sureci gerektirir. Dilerseniz randevu alabilir, bizlerle iletisime gecebilirsiniz. Iyi gunler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi