İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aşırı depresif hareketlerim var. Ne yapmalıyım

Adim Sude. 18 yaşındayım. Üniversite sınavına girdim bu sene. Sınavdan sonra çok tuhaf hisler içerisinde oldum. Bir boşluğa düştüm sanki. Sınavdan önce ben ne yapıyordum diye soruyorum sürekli kendime ve bir cevap alamıyorum. Evdekilere sürekli parlıyorum ve ters ters cevaplar veriyor sürekli tartışıyorum. Kitap okuyup dizi film izleyerek oyalamaya çalışıyorum kendimi ama olmuyor delirecek gibi oluyorum ev üstüme üstüme geliyor. Kalp rahatsızlığım da var. Sürekli sorunlarım var ruhen de bedenen de kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Sürekli ağlamak istiyorum hatta yok olmak istiyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Psikolog yardımı mı almam gerekiyor?
Tarih : 05.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sınav sonrasında bir boşluk hissinin oluşması normal bir durum olabilir, bütün bir sene boyunca ders çalıştığın, aslında kafanın sürekli ders ile meşgul olduğu bir seneydi fakat şuan ders çalışmak gibi yoğun bir aktivite hayatında bir süreliğine yok. Bunun yerine, sevdiğin veya ilgi duyduğun bir hobi edinebilir, bununla meşgul olabilirsin. Bu hem sınav sonucunu beklerken yaşadığın kaygını azaltacak, hem de sosyalleşmene yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi