İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Asosyallik

Merhabalar öncelikle. Öncelikle ismim Batuhan. Benim şöyle bir sorunum var sanırsam ben asosyal biriyim veya tanımını siz yaparsınız. Örneğin bir yere gidecem tek başıma mecbur olmazsam gitmiyorum, bir işe girecek olsam yanımda tanıdık birinin de olmasını istiyorum, neden böyleyim bilemiyorum. Ayrıca herhangi bir işi yaptığımda birinin bana baktığını göreyim veya hissedeyim elim ayağım birbirine dolaşıyor. Şu an 24 yaşındayım ve işsizim ailem veya çevrem tembelliğimden, üşengeçliğimden vs vs gibi sebeplerden ise girmiyorum sanıyor, lakin elimde değil ya yapamazsam ya beceremezsem gibisinden düşünüyorum ve işe giremiyorum. Lütfen yardımcı olun.
Tarih : 09.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar.. Yazdıklarınızdan sosyalleşirken sorunlar yaşadığınızı anlıyorum. Özellikle de tanımadığınız veya yeni tanıştığınız bireylerle sosyalleşirken bu sıkıntıyı yaşadığınızı sanıyorum. Yalnız hareket etmekten çekinmek, başka biri sizi izlerken telaşlanmak sosyal fobinin bir sonucu olabilir. Fakat bu fobiye neden olan ve bir işe girişmeden önce 'Ya yapamazsam, beceremezsem?' endişelerini duymanıza sebep olan çekirdek inancınızı veya korkunuzu saptamak gerekir. Her zaman her konuda başarılı olamayabiliriz, bazen hatalar yapabiliriz; bu çok insani bir durumken sizi neden bu kadar endişelendiriyor, bunun sebepleri terapi yoluyla araştırılabilir. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi