İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Babam takıntılı

Merhaba babam aşırı takıntılı. Sürekli ellerini yıkıyor, evde yere düşen kıl, ip vs. ne varsa sürekli topluyor. Bir şeye taktığında asla bırakmıyor, her gün yapıyor, hep kendi doğruları var bazen karşıdakini dinlemiyor.. Asla takıntılarını kabul etmiyor. Aynı cümleleri tekrar ediyor bazen mantıksız konuşuyor. Ne yapabiliriz?
Tarih : 04.12.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle Obsesif kompulsif bozukluk dediğimiz hastalık ciddi bir terapi yardımına ihtiyaç duyulan bir durumdur. Bununla beraber takıntılarının üzerine giderek ve onu çileden çıkararak yardımcı olamazsınız. Hangi durumlarda bunu daha çok tekrar ettiğini, stres faktörlerini araştırmaya çalışın. Bununla birlikte ona en iyi destek onun da rızasıyla bir uzmandan yardım almanızdır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi