Babamı kaybettim

Babamı kaybettim evet babamla sorunlu bir cocukluk geçirdim yaşım 30 22 yaşımdan 30 yasıma kadar babamla çok güzel zamanlar geçirdik yani tam babamı yeni bulduğumu hissettiğim andan itıbaren onu kaybetmem ve ilk bı kac gunden sonra ağlayamam çok doldurdu beni hıçkıra hıçkıra galamk istiyorum ama olmuyor ağlayamamak bir hastalıkmı acaba

18 Eylül 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, öncelikle başınız sağolsun. Ölüm hiç kuşkusuz hepimiz için acı veren ve geri çevrilerek bir kaybı ifade ediyor. Fakat buna rağmen zaman içinde tolere edilebilen, kabullenilen bir kayıp. Sizin içinde yaşadığınız ağlayamama durumu aşina olduğumuz bir durumdur. Konuyla ilgili olarak görüşebilirsek size yardımcı olabilirim. Görüşmek dileğiyle.

18 Eylül 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, başınız sağ olsun öncelikle. Ağlayamamanız aslında şu an kendinize istemsizce ördüğünüz bir duvar gibi. O duvarın arkasında saklanıyor gibisiniz siz de. Şöyle ifade edebilirim size, şu dönemde ağlama şeklinde tepki verememek ileriki zamanlarda, hiç beklemediğiniz anlarda duygusal anlamda taşmalara neden olur, ne nasıl oluyor anlamayabilirsiniz bile ve bu durum sizi çıkmaza sokabilir. Mutlaka bu süreci yas terapisi alarak atlatın. Kayıplar ağır travmalardır, ağlayamıyor olmanız beni endişelendirdi. Bu süreç hakkında duygu boşaltımı yapmanız gerekiyor. Muhakkak görüşelim sizinle, platformdan bana randevu oluşturabilirsiniz. Sevgilerimle..

19 Eylül 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı