İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Babamı kaybettim nasıl atlatabilirim?

Ben babamı 4 ay önce ani bir şekilde kaybettim. Öldüğünü ilk duyduğumda ağlayamadım. Sürekli düşündüm böyle bir şeyin nasıl olduğunu. Daha sonra ağlamaya başladım ama ani bir şekilde ağlama isteği duyuyorum. Son zamanlarda ölüm korkusu da başladı. Ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz, sevinirim.
Tarih : 26.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Sevdiğiniz birini kaybettikten sonra yaşadığınız bu durum oldukça normaldir. Bu süreci yaşamanız ve zamana bırakmanız en doğrusudur. Yas sürecinizde depresyona girdiğinizi düşünebilirsiniz ama böyle bir durum söz konusu değildir. Durumu inkar etmeniz, ağlamanız, sosyal alanlardan uzak durmak istemeniz bu sürecin içindedir. Bu duygular zaman içinde azalır, eğer azalma olmadan devam ediyor ve durumu kabullenemiyorsanız yaşadığınız kayıp sizde travmatik bir etki bırakmış olabilir. Böyle bir durumda bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi