Babamın bir hastalığı var ve ne olduğunu bilmiyorum

Merhabalar. babamın yaklaşık 10-15 senedir garip bir hastalığı var. Zaman zaman bazı kişileri veya olayları (kendisini üzen veya hayal kırıklığına uğratan) kafasına takıp bu kişileri kafasında büyütüp düşmanlaştırıyor. Örneğin çok sevdiği bir insan babamın karşısında çok gevşek bir şekilde sakız çiğnerse veya bacak bacak üstüne atmış bir şekilde oturursa bu durum babamın o kişiye karşı çok kötü bir şekilde kafaya takmasına sebep oluyor. Şu ana kadar kimseye hatta bir karıncaya bile zarar vermedi yani şiddete yönelik bir eğilim göstermedi fakat söylediği ve kafasından geçen şeyler çok kötü şekillerde intikam almaya yönelik oluyor. Bu hastalık babamın babasında da (dedem) varmış ve son zamanlarda bende bazı gereksiz şeyleri kafama takmaya başladım (benim yaşım 22 babamın yaşı 54) babam söylediğine göre 10-15 sene önce bu durum için psikiyatriste gittiğinde ''citoles'' adında bir ilaç kullanmış bu ilaç ona iyi gelmiş fakat yan etkilerinden dolayı bırakmak zorunda kalmış. Size sormak istediğim soru şu. Babamın hastalığını internette araştırdığımda tam olarak net bir yanıt alamıyorum. Babamın hastalığı ''şizofreni'' mi ? ''obsesif kompulsif bozukluk'' mu ? ''bipolar'' mı ? Babamın hastalığının tam olarak ne olduğu konusunda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

1 Aralık 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Babanızın yaşadığı problem konusunda detaylı bir inceleme yapmamız gerekir. Ancak bundan sonra daha doğru bir açıklama yapabiliriz, bunun için bir görüşme yapabiliriz. Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

7 Aralık 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhabalar; yazdığınız metin açıklayıcı olmakla birlikte çok detaylı olarak ele alınması gereken bir durum olabilir. Dolayışı ile; bu durumlarda profesyonel bir bakışa yönelmek en doğru tercih olabilir. Randevu alarak bizlerle iletişime geçmenizi öneriyorum. Sevgiler.

7 Aralık 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı