İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ben Hasta miyim ?

Meraba ben 23 yaşındayım.Sorunun nasıl başladığını bende hatırlamıyorum tek bildigim 7 yasından beri bu halde oldugum acikcasi bunlari okur musunuz cevaplar misiniz bilemem sadece bi ümit benimkisi . Ben dunyayi farkli algılayorum sanırım. Yani dunyada sarı erkek ve kadınlarin hem dunyada hem ruhani alemde yani tanrı katinda ayricaligi oldugunu hatta tanrinin bile sarisin birisi oldugunu düşünüyorum. Bunu ilk algılamaya ne zaman basladigimi bilmiyorum ama sarı erkeklerin veya kadinlarin gerek evlilik is para sans aile genel olarak her bakimdan geri kalan tum renklerden üstün oldugu kanaatindeyim hatta bu rahatsizlik zamanla beynimde siralama bile yapti . Siyahlar Esmerler Ve en üst kademe olan sarılar . Bu düşünceler bende sadece düşünce olarak kalmadi benim geri kalan hayatimi tümüyle etkiledi . Son 8 senedir aglayamiyorum cinsel hayatim tamamen bitmis ve aseksuel durumdayim şuanda . Dini inancim kalmadi . Dikkat bozuklugu ve dahasi dahasi ... lütfen bunlari okuyan birisi varsa bana dönüş yapabilirse cok mutlu olurum dicemde diyemiyorum inanmiyacaginizi biliyorum ama en önemlisi duygularimi kaybettim uzulemiyor sevinemiyorum korkamiyorum tamamen bir hiç olarak yasiyorum .
Tarih : 15.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle yaşadığınız sıkıntının üzerine bir etiket yapıştırmak ve bunu kendiniz üzerinden tanımlamak şefkatli bir yaklaşım değil. Sarı rengin tüm renklerden üstün olduğuna dair bir şemanız mevcut ve sizi rahatsız ediyor. Bu durumun öncül faktörlerini değerlendirmek ve sarı renk ve üstünlük algısının klasik koşullanma sebeplerini anlamamız gerekir. Bu yüzden terapi sürecine başlamanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi