İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ben ne yapayım bilemedim.

Karım öğlene kadar yatar, ben izinli olduğumda bile aynı. Hafta içi kendim hazırlayıp yiyorum, haftasonu da beklerim karım uyansın da birlikte kahvaltı yapalım, yok uyanmaz öğlen olmadan. 9 yıllık evliyiz. Eşim kısır olduğundan çocuğumuz da olmuyor olmayacak ( 1 kez dahi suçlamadım baskı yapmadım bu konuda karıma ). Çok anlayışlı uyumlu bir kocayım. Ev temizliğine yemeğe alışverişe dahası her ne iş varsa eşime yardım ederim. Evden işe işten eve. İşten gelirim eşim sıkıldım evde der surat asar, akşam yürüyüşe götürürüm. Komşular ve arkadaşlarımızın çocuğu olanlar bizden soğuyorlar, bizi dışlıyorlar. Öyle olunca sosyal çevremiz de yok. Ben işe gidiyorum, eşim evde sıkılıyor akşam bana sarıyor. Eşim kilolu biraz, Spor salonuna üye ettim gitmedi. Dans, kişisel gelişim, yabancı dil kurslarına götürüyorum gitmedi. Eşime çalış para kazan emekli oluruz birlikte diyorum, yok çalışmıyor da. Bekarken babasının evinde çalışıyordu. Üniversite mezunu mesleği de var çalışmıyor kadın, ne yapacağım bi akıl verin efendim.
Tarih : 13.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Tanya Halkacıoğlu

Merhaba, eşinizin iç dünyasında kendisiyle yaşadığı zorlu çatışmaları var gibi görünüyor. Siz her ne kadar çocuk olmuyor diye onu suçlamasanız bile o istemeden,elinde olmadan, bunu kafasına takıp, kendi iç dünyasında savaşlar veriyor olabilir. İnsanın kendisiyle savaşması çok ağırdır, o aslında kendisiyle kavga içinde, sizinle değil. Kendisini bu hayatta yetersiz gibi hissediyor bence, bu nedenle bütün uyumsuzlukları. İsterseniz önce sizinle seans gerçekleştirip, daha sonra eşinizle ve sizle seanslar yürütebiliriz. Muhakkak aile terapisi görmeniz gerekiyor, sadece eşiniz değil, artık siz de yıpranmışsınız bu durumdan bunu görebiliyorum. Seanslara beklerim, işler daha da çıkılmaz bir boyut almadan önüne geçilmesi gerek. Sevgilerimle, kendinizi ihmal etmeyin bu süreçte lütfen.:)

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi