İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bissürü şey var, hangi birini çözebilirim ki?

18 yaş altıyım. Bundan 5/6 yıl önce izlenme düşüncesine kapıldım ve bu zamanla çığ gibi büyümeye başladı. Evde dahi rahat hareket edemiyor ve sürekli hayatımın insanlar tarafından izlendiğini savunuyorum. Onun getirisinde aile içi psikolojik şiddet de beni daha da dibe çekiyor. Tedavi için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Tarih : 13.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Deneyimlediğiniz paranoyak duygu durumun bir çok farklı sebebi olabilir. Buna yanıt vermek için kesinlikle sizinle daha ayrıntılı görüşme yapmak gereklidir. Ailenizden baskı da gördüğünüzü belirttiniz. Bu gibi yoğun stres durumları da paranoyak düşünceleri tetikleyebilir. Ancak belirttiğim gibi sizinle ayrıntılı görüşme yapmak şarttır. En yakın zamanda uzman yardımı almanızı öneririm. Ailenizi ikna etme durumunda onlara kaynak bulup gösterebilir ya da bu cevabı gösterebilirsiniz. Başlamak için en doğru adım en yakın zamanda bu konuda uzman biri ile görüşmek olacaktır. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi