İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Boğuluyorum

Merhaba, 19 yaşındayım ve kendi rızam ile kapanmadım. Aileme açılmak istiyorum dedim ve ailemin tepkisi ("Cehennem 'de yanacaksın, Eğer ölürsen çok sevineceğim, Mezar ile işin olmayacak sen yanmalısın") bir çok hakaretlere maruz kaldım. Benim kendi fikrim olamazmış. Cidden korkunç insanlar. Ne yapmam gerek bilemiyorum, çaresiz hissediyorum, tacize, ihanete, şaşkınlığa, korkuya uğramış bir kızım. Çocukluğumu dahi düzgün yaşayamadım, bebekler ile oynamak yerine bana bunları yaşatan pislikten nefret ediyorum...
Tarih : 26.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, aile dinamiği kıymetli olduğu kadar zaman zaman zararlı ve yıkıcı da olabilir, kişiliğimizi şekillendirmeye başlayan ilk kurum "aile"dir, aşırı kontrolcü anne-baba figürlerinde çocuğun benliği anne-babaya aitmiş izlenimi doğabilir veya çocuğa kötü konuşan, dolaylı yoldan onlara zarar veren anne-babalar da maalesef mevcuttur; bu durumlarda asla unutmaman gereken ilk şey yaşadıklarının sorumlusunun sen olmadığıdır, elbette ki bu şartlarda yaşamanın zorluğu tartışılmaz fakat çözüme giden yolda kendine fiziksel veya düşünsel hobiler yaratman çok faydalı olacaktır, olabildiğince şiddetli çatışmalardan kaçınarak kendine gelebilecek zararı minimuma indirebilirsin, içinde birikmiş tüm bu duygu ve travmaları boşaltabilmen adına bir uzmandan gerekli desteği almanı öneririm. Hayallerini sağlam bir bağımsızlık yolunda inşa etmen ve kendine olan saygını her zaman koruyarak gelen zararlardan da korunmayı unutmamalısın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi