İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bu düşüncelerden kurtulamıyorum

Ben galiba okb hastasıyım. Bir çok belirtisini yendim ama mesela kötü bir şey yaptığımda mesela babamla dalga geçtiğimde yada ablamın telefonuma bakacağı zaman telefonumu kapattığımda birisinin yanlışlıkla sözünü kestiğimde yada telefonumda izlediğim videoda küfür duyulduğunda yada videoda adam yere düştü ve ben güldüm bu tip şeyler olduğunda eğer özür dilemezsem, isteklerimin hayallerimin gerçek olmayacak gibi düşünceler geliyor. Bunu yenmek için ne yapmalıyım?
Tarih : 20.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bu düşüncenizin neden var olduğunu biliyor musunuz? Yani, daha önce hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? Özür dilemediğiniz zaman başınıza kötü şeyler geldi mi veya hayalleriniz yıkan bir olay yaşadınız mı? Eğer böyle bir durum olmadıysa, bu düşüncenizi aşmak için anlattığınız olaylar başınızdan geçtiği zaman bir kere özür dilememeyi deneyin, bunların sadece kafanızdan geçen bir düşünce olduğunu anlayıp, deneyimlemenizi sağlayacaktır. Böylelikle, bu takıntılı düşüncenizin üstüne giderek, o düşüncenin aslında sadece bir düşünceden ibaret olduğunu anlamış olacaksınız. Eğer böyle bir durumu daha önceden yaşadıysanız bunun etkilenmeleri daha farklı olabilir, hikayenizin tamamını anlatabilmek için psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi