İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Cinsel yönelimim değişti, ne yapmalıyım?

Merhaba.Son zamanlarda cinsel yönelim olarak farklı duygular yaşıyorum karma karışık hisler içindeyim.Bir erkek olarak çözüm bulamadım.Cinsel tercihlerim değişti.Ne yapmalıyım.
Tarih : 05.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Belirsizlikler her zaman zor ve yorucudur. Aynı zamanda üzerimizde kaygı ve korku yaratırlar. Dolayısıyla biz de hemen o belirsizliği adlandırmak ve sonuca ulaşmak isteriz. Böylelikle ne ile karşı karşıya olduğumuzu tanımlamış oluruz; bu, kaygı seviyemizin azalmasına da yardımcı olur. Cinsel yönelim ise oldukça hassas bir konudur. Özellikle de yeni fark edildiği dönemlerde yüzleşmesi zor olabilir. Bu nedenle kendinizi yavaş yavaş keşfetmeye çalışın. Acele etmek ve kendinizi şu an için bir kalıba sokmaya çalışmak strese neden olacaktır. İlgi ve meraklarınızın hangi yönde ilerlediğini gözlemleyin. Yüzleşmesi ve uyum sağlaması zor olan bu konuyla ilgili tek başınıza ilerlemek yerine terapi desteği almak faydalı olabilir. Tüm bu ilk zamanlar geçtikten sonra zamanla kendinizi bulacaksınız.. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi