İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuğum ile güven ilişkim sarsılsın istemiyorum, ne yapmalıyım?

Merhaba 12 yaşında bir çocuğum var. Bana herşeyını anlatıyor ve anlatması için yapıcı olarak teşvik ediyoruz. Şimdi bir arkdaşının sırrını bana söyledi, arkadşı kendınden 10-15 yaş büyük birini öpmüş. Bu benı endişelndırdı be bunu ailesiniyle paylaşmak bilgirmek istiyorum. Ancak bunu kızıma da söyledım arkdaşının zarar görmemesi için paylaşmamız gerektıgını iyiliği için olduğunu. Beni anlıyor ama bir taraftan da arkdaşımın sırrını sana söyledim bunu öğrenecek ve bana çok kızacak durumuna geldi. Kızımdan gızlı söylemekte istemedım ailesine onun guvenını kırmak istemiyorum. Ama bana söyledıgı bir sır hakkıında bu davranışım doğru mu , ondan habersız mı söylemeıyım ailesine kızım sırrını başkalarıyla paylaşıyorum hıssine kapılıp hayatında olanları bana anlatmaktan vazgeçer mi acaba. Nasıl davranamak gerektgıı ile gilil yardımcı olamnızı rica ediyorum.
Tarih : 06.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Oldukça hassas bir konu ile karşı karşıya kalmışsınız. Bahsettiğiniz durumda çocuğunuzun arkadaşının yaşadığı durum pedofili vakası gibi gözüküyor. Böyle bir durumu mağdur çocuğun ailesinin kesinlikle bilmesi gerekir. Belki çocuğunuza bu durumun hassasiyetini tekrar anlatabilirsiniz; arkadaşının zarar görmemesi için kendisiyle paylaştığı bilginin artık gizlenmesi gereken bir sır değil, müdahale edilmesi gereken bir durum olduğunu açıklayabilirsiniz. Çocuğunuz arkadaşına, ailesiyle bu durumu paylaşması yönünde tavsiyede bulunabilir, durumun yanlış bir durum olduğu konusunda farkındalık kazanmasına yardımcı olabilir. Fakat aranızdaki güven ilişkisi açısından mağdur çocuğun ailesi ile bu bilgiyi paylaşmadan önce çocuğunuza paylaşacağınızı söyleyin. Durumu zaman kaybetmeden ailesi ile paylaşmanızı öneriyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi