İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuğumu babaya gondermelimiyim

11 yaşında oğlum var, babasıyla ayrıldık, 3 yıl oldu. Velayeti bende, oğlum babasıyla yaşamak, onun yanında okumak istiyor. Ben çocuğumun menfaati için göndermek istemiyorum ancak baba olabileceğini söyleyip onu ümitlendiriyor. Geçen sene de aynı problemi yaşadık, sonra nasıl oldu ise ikna edip gönderdi. Şimdi ise ben onu yanıma almayarak kötü olmamı istiyorsun diyor. Ben oğluma babasının çalıştığını, onunla ilgilenemeyeceğini söylüyorum sadece. Baba da ben ona göre düzen kuracağım, bir ayarlama yapacağım diyor. Ne yapmam lazım arada kaldım, çocuğum evde tuvalete giderken korkuyor, yanında beni istiyor. Babasının yanına giderse orada evde yalnız kalma ihtimali var. Babasına çok düşkün, babasının blöf yaptığını düşünüyorum. Kendisinin de orada okuyup, yeni bir düzene cesaret edeceğini sanmıyorum. O ümitle geri döner diye düşünüyorum. Gönderirsem, denemem gerekir mi? Birkaç kelime ile de olsa yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.
Tarih : 08.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, çocukların anneye ihtiyacı olduğu kadar babaya da ihtiyacı vardır. Babanın bu sorumluluğu alabileceğinden emin olmak için ona aslında oğlunun ne zaman, nerde ve nasıl ihtiyaçları olduğunu ve bunları karşılaması ve aynı zamanda da ona sevgi göstermesi ve zaman ayırması gerektiğini hatırlatın. Kendinden emin görünüyor ve çocuğunuz da bunu istiyorsa, şans vermelisiniz çünkü siz onun annesiyseniz, o da onun babası. Onunla yaşaması ve bunu deneyimlemesi, aralarında bağ kurabilmesi önemli.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi