İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuğumun korku sorunu var

Merhaba 2 yaşında bir oğlum var. Kendi kendine konuşurken ‘ Ben korkarım sen de korkar mısın?’ Diye sordu . Çok fazla korkuyor her şeyden. Kitap okuduğumuzda kızan bir hayvan var diyelim geri çekiliyor. Asla bağıran kızan bir anne değilim . Aksine çok sakin kalan ve hiç sesini yükseltmeyen bir tarzım var. 3 yaşında olan kuzeni çoğu zaman vurdu elinden oyuncağını aldı . Bu gibi şeylerde de kendini savunmuyor. Oyuncağı almaya çalışmıyor çoğu zaman. Ona bırakıyor. Geçen gün parkta ondan küçük bir çocuk vurdu ama hiçbir şey yapmadı. Sıkıntı nedir sizce?
Tarih : 09.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Çocuğunuzun korku yaşaması normaldir ancak korkunun şiddeti ve süresi bir sorun olup olmadığını anlamamızda işimize yarayabilir. Her çocuk farklıdır ve eğer bu durum çocuğunuzun günlük hayatını ve gelişimini olumsuz etkiliyorsa en yakın zamanda uzman yardımı almak en doğru hareket olur. Çocuğunuzun korkularını ve endişelerini gidermek için sizin yapabileceğiniz şeyler de vardır. Örneğin çocuğunuz bir şeyi başardığında onu ödüllendirebilirsiniz. Aşırıya kaçmayın ve ondan da büyük şeyler ve gelişmeler beklemeyin. Çocuğunuzun korkusunu anlamaya çalışın ve bu konuda onu sıkmadan sohbet etmeye çalışın. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi