İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocukluk aşkı unutamama sendromu

Çocukluk aşkı mı bir türlü unutamıyorum aklım çok saçma olduğunu biliyor ama kalbim bir türlü anlamıyor rüyamda görüyorum adı aklıma gelip duruyor ve aradan geçti 6 yıl çok saçma unutmuş olmam gerekmiyor muydu?
Tarih : 09.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, bu gibi durumlar genelde unutulamayan kişinin yaşamımızda kritik öneme sahip olan bir kişiye benzemesi, bizim için çok önemli olan bir ihtiyacı tamamlamıyor olması, kişinin bizim ideal benliğimizi yansıtması, belli şemalarımıza uyumlu bir şekilde yanıt vermesi, ilişkilerdeki bağlanma tarzlarımıza uyum sağlaması gibi birçok durumdan kaynaklı olabilir. Ayrıca ilişkiniz süresince bu kişiye ifade edemediğiniz bazı duygularınızın olması da bu ilişkiyi tamamlayıp devam etmenizi engelliyor olabilir. Bu durumda da geçmiş yaşantınızın yeniden değerlendirilip bu duyguların danışma sürecinde ifade edilmesi gerekir. Durumunuzu daha detaylı değerlendirmek ve danışma sürecimize başlamak için bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle, iyi günler.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi