İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok fazla kaygı yaşıyorum

Merhaba.ben yapı olarak çok hassasım.kaygılı olduğum zamanlar tiklerim oluyor.bunları psikiyatrinin verdiği ilaçlarla oldukça azaldı.ama benim üniversite sınavlarına hazırlanırken başlayan ve 3 yıldan bu güne artarak devam eden ses takıntısı oluştu.ilk zamanlar evimiz cadde üstü olduğun için normal gelmişti herkes gibi bende rahatsız olabilirim diye düşündüm.ama bu ilerledi ve artık kitap okurken ders çalışırken gürültü ve ses olmasa bile olabilir kaygısı oluşmaya başladı.öyleki normal zamanlarda bile ses olabilir kaygısı oluyor olma ihtimalini düşünmek bile beni strese sokuyor ve tik oluyor.derslerimi başarımı çok etkiliyor.normalde başarılı bir öğrenciyken vasat bir öğrenci oldum ne olur yardımcı olun hipnoz tedavisi etkilli olurmu ne önerirsiniz.
Tarih : 08.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, Kaygı bizi hayatta tutan önemli bir duygudur. Bazı durumlarda aşırı ya da işlevsel olmuyor ve bizim günlük hayatımızı engelleyen durumlar yaratıyor. Hipnoterapi bir yöntem, hipnoz tekniğinin kullanıldığı. Bilişsel Davranışçı Terapi de kaygı durumları için etkilidir. Tavsiye ederim

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi