İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok yalnız hissediyorum ne yapmalıyım?

Merhaba, 24 yaşındayım önde gelen firmalardan birinde çalışıyorum. Aynı zamanda 5 seneye yakındır evliyim ancak yalnızlık çekiyorum. Arkadaşlarım var fakat konuşmak kendimi anlatmak dahi istemiyorum. Kilo verme aşamasındayım. Bu süreç beni yıpratıyor ve eşim kendi alanında mutlu yaşamayı seviyor. Biz çok az şey paylaşıyoruz. Kitap okumak, müzik dinlemek, yazı yazmak yada çıkıp dolaşmak gelmiyor içimden. Karanlık bir girdaptayım. Çıkış yolu bulamıyorum. İnternette sizle karşılaştım. 7 yaşından beri psikolojik tedavi görüyorum ve üç sene önce sonlandı ancak hala kendimi iyi hissetmediğim zamanlar ağır basıyor. Sizce ne yapmalıyım? Tekrar ilaç kullanmak uyuşmak istemiyorum. Yalnız bir çocukluk geçirdim. Düzelir sandığım her şey daha kötü oluyor. Hala yalnızım. Eşim kendi alanının bozulmasını istemiyor. Beni çok seviyor ancak o da benden sıkıldı sanırım. Böyle bir kadından kim sıkılmaz ki? :) Kendim için iyi olan yolu bulamıyorum ve artık çok yoruldum. Evliliğimi bitirmeli miyim? Konuşmayı deneyin dediğinizi duyar gibiyim, ancak olmuyor :) Eşim biraz bencil ve kendi iyi olduğu sürece geri kalanın çok da bir önemi kalmıyor. Oysaki yalnızlık Allaha mahsus diye öğretilmişti. Özetle bu şekildeyim. Dönüşlerinizi merak ediyorum.
Tarih : 16.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, evliliğinizi bitirmek her zaman doğru çözüm olmayabiliyor, öncelikle kendi öz-değerinizin farkında olmanızı dilerim, çünkü eşiniz sizinle ilgilenmesini isteseniz de kendinizin sıkıcı olduğunu düşünüyorsunuz. Kendi fikirlerinizi değiştirmeniz karşınızdaki kişinin de sizi o şekilde görmesini sağlayacaktır. Farklı hobiler edinebilir bu hiç bilmediğiniz yanlarınızı görmeyi sağlayacaktır. İlişkinizle ilgili sorunların detayını tam olarak bilemediğim için, bir çift terapisti uzmanıyla görüşmeniz en doğru tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi