İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Değersiz hissediyorum

Geçmişte yaptıklarımı düşünüp sürekli pişman oluyorum herkesin benden nefret ettiğini düşünüp ölürsem herkes rahatlar diye düşünüyorum ama aslında ben herkesten kendimi uzaklaştırıyorum yalnız kalırsam her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum yalnız kaldığımda da sevilmiyorum diye üzülüyorum her şeyi çok kafama takıp hep keşke diyorum
Tarih : 09.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sanırım yaşadığınız bazı olaylar nedeniyle kendinizi suçluyorsunuz, sevilmediğinizi düşündüğünüz için insanlardan uzaklaşma ihtiyacı hissediyorsunuz. Ancak yalnız kaldığınızda da diğerlerinin sizi sevmediğini düşünüyorsunuz. Bu duygu ve düşünceleri geçmişinizdeki bu olaylardan dolayı kendinizi affetmediğiniz için yaşıyor gibi görünüyorsunuz. Geçmişte yaptıklarınız nedeniyle kendinizi suçlamak yerine bunlar için kendinizi affetmeyi seçebilirsiniz. Bana ulaşırsanız kendinizi affetme sürecinizde destek olmak isterim. Ayrıca yüksek lisans tezimde de affetme konusunu çalıştığımı belirtmek isterim. Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi