İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Depresyonda mıyım?

Kendimi sürekli mutsuz hissediyorum ve çevremdeki kimse bunu fark etmiyor o kişinin sorunu fark ediliyor ama benimki fark edilmiyor ve biri bana negatif bir kelime söylese direk gözlerim doluyor depresyonda mıyım ben?
Tarih : 22.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, Öncelikle kendinizi analiz etmenizi tavsiye ederim. Ne sıklıkla bu durumu yaşıyorsunuz ve ne kadar sürenden beri böyle ? Sizi tetikleyen ortamlar nereler ? uyku durumunuz nasıl, bölünmeler yaşıyor musunuz ? iştah (yeme-içme) nasıl ? unutkanlık probleminiz var mı ? tahammül seviyeniz nasıl ? içe kapanık, kimseyle konuşmak istemiyorum tek başıma sürekli ağlıyorum veya benzeri gibi durumlar oluyor mu ? bulunduğunuz ortamlardan izole oluyor musunuz ? artı ve eksi yönlerinizi analiz edin.Kaygı d,uygulanım ve duygu durumu, tahammül seviyesi gibi hayatımıza yön veren durumlar da değişkenlik gösterebilir. Bunları tetikleyici unsurlar travmalar, kalıtım, kaygı , stresörler ve yaşanmışlıklar gibi bir çok faktör sayabiliriz. Mühim olan farkında olabilmek ve çözüm arayışında olmak. Problemi derinlemesine analiz etmek ve daha çok bilgi aktarabilmeniz gerekiyor. Müsterih olmanızı tavsiye ediyor, çözülmeyecek bir problem olamadığını bilmenizi isterim. Yakın bir zaman içerisinde randevu oluşturabilirseniz detaylı bir bilgi neticesinde yol haritasını oluşturabiliriz... Uzman Klinik Psikolog Ahmet Ali SUNAY

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi