İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Depresyondayım, ne yapabilirim?

Hocam iyi günler son 2 aydır yaptığım hiçbir şeyden zevk alamaz oldum ve bir ruh gibi yaşıyorum, cinsellikten de soğudum ve zaman zaman intihar düşüncesi içerisinde oluyorum, öncesinden 15 mg. Xyzal kullanıyordum, raporlu ilaç. Sonrasında kafama göre bıraktım ve hayat bana oldukça çekilmez geliyor, herkesten ayrı kalmak, yalnız kalmak istiyorum
Tarih : 04.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Depresyon günümüzün en sık rastlanan ruhsal rahatsızlıklarından biridir. Özellikle pandemi ile birlikte depresyonun görülme sıklığı da arttı. Depresyonun etkilerini hafifletebilmek için kendi başımıza yapabileceklerimizden bazıları; dikkatimizi bize iyi gelen bir aktiviteye yöneltmek (gönüllü çalışmalar olabilir), adım adım hayattaki rolümüzün gerektirdiği sorumlulukları almaya çalışmak, sosyalleşmek... gibi adımlarla depresyonun etkileriyle baş etmeye çalışabiliriz. Fakat duygu durum bozukluklarında profesyonel destek şarttır. Depresyona girmenize neden olan temel sebep/sebepleri keşfedip üstesinden gelebilmek için terapi faydalı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi