İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Depresyondayım, ne yapmalıyım?

Titremelerim ve çok büyük iç sıkıntısı yaşıyorum. Uyuyamıyorum, değersiz hissediyorum. Enerjim kalmadı, hiçbir şey yapmak istemiyorum. Kimsenin beni sevdiğini düşünmüyorum. İntihar düşüncelerim var.
Tarih : 09.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız bu durumun nedenini öncelikle bulmamız gerekir. Titremeleriniz veya iç sıkıntılarınız genellikle ne zamanları artıyor ve bunları ne tetikliyor bunu ortaya çıkarmak gerekir. Daha önce yaşadığınız olumsuz bir deneyim sonucu özgüveninizi kırmış ve artık sizi kimsenin sevmeyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Bunun için öncelikle, kendinizi sevmelisiniz. Siz kendinizi nasıl görürseniz, karşınızdaki de sizi aynı şekilde görür ve öyle davranır. Yaşanan hiçbir olay bu hayatta sizden daha kıymetli değildir. Kendinizi ve yaşamayı sevin, böylelikle daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Eğer bu durumunuz sürekli bir hale geldiyse bir uzmanla görüşmeniz ve onunla bunları paylaşıp durumun ana nedenini keşfetmeniz daha doğru olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi