İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Dikkat eksikliği, hiperaktivite

Merhabalar ben bilgisayar mühendisliği 4. sınıfta okuyorum 23 yaşındayım. Staja başlayalı 2 hafta oldu bana teknik bilgiler içeren oryantasyon videolarını gönderdiler.Bu videoları izlerkende yada başka bişi öğrenirken kitap okurkende dikkatim aşırı bir şekilde dağılıyor.Kafam her zaman başka düşüncelere gidiyor.Vücudum beni hareket etmeye zorluyor.Ayriyetten çok dağınım unutkanlıkta yaşıyorum.Bu problemlerin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum.Eklemem gerekirse sigarada kullanıyorum.Bundan 5 sene önce üniversite sınavına hazırlanırken concerta adında bir ilaç kullandım.Psikaytrımın bahsettiğine göre bir nevi dopingti.Kullanırken gayet mutluydum.Daha dikkatli davranabiliyordum daha mutlu ve enerjik hissediyordum hatta daha dik yürüyordum fakat bu hislerimin yapay olduğunu anlıyordum.Üniversiteyi kazandıktan sonra ilacı bıraktım.Ve ondan sonra 5 senedir belkide sadece 2 tane vulsac içmişimdir.Başka herhangi bir psikotik ilaç kullanmadım.Bu durumdan kurtulmak için ilaç kullanmak istemiyorum.Onun dışında gerekli herşey için çabalamaya hazırım. Bu konuyu aşmam için bana tavsiyeler verebilirmisiniz? Teşekkür ederim
Tarih : 09.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar öncelikle. İlaç haricinde terapi size yardımcı olacaktır. Terapide, dikkat eksikliğinizin özellikle son zamanlarda tekrar ortaya çıkmasının altındaki nedenler araştırılabilir. Dikkatinizin özellikle hangi zamanlarda artıp azaldığı araştırılabilir. Kendinizi ve sağlık durumunuzu tanımaya başladıkça onu yönetmesi de daha kolay olacaktır. Terapi sürecinin ve bir sorunu yönetme, üstesinden gelme sürecinin zamanla olacağını da unutmamalısınız. İyileşmeye yönelik inancınız ve gayretiniz de bu konuda belirleyici olacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi