İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Dışlandığım için yaşadığım kırgınlığı karşı tarafa söylemeli miyim?

Merhaba iyi akşamlar, 2 tane yakın arkadaşım vardı, beni ilk önce kendi aralarında sonrasında ise aramıza yeni bir arkadaş katıldığında beni dışarda bırakıp dışladılar fakat onlara karşı iyi davranıp birçok iyilik yapmama rağmen dışlandım. Bu da beni kendimi sorgulamaya itiyor, özgüvensiz bir insan değilim. Hayatın çoğu bölümünde rahatlıkla karşımdakiyle ve toplumda çoklu iletişim kurabiliyorum ama dışlanmak beni cidden kırdı. Bunu karşı tarafa, beni niye çağırmıyorsunuz gibi veya herhangi bir şekilde aktarmalı mıyım bilmiyorum. Böyle durumlarda ne diyeceğimi bilmiyorum. Girişken bir insan olmak istiyorum ama girişkenlik yapıp çağırılmadığım bir ortama ben de geleyim deyip de tamam cevabını alıp o ortama gittiğim zaman özgüvensiz hissediyorum kendimi, silik gibi hissediyorum ve rahat olamıyorum. Ne yapmalıyım? Hayatımda kendimi ne şekilde değiştirmeliyim yardım istiyorum.
Tarih : 09.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Dışlanmış hissetmenizin iki nedeni olabilir. Arkadaşlarınız gerçekten size dışlayıcı şekilde mi davranıyorlar? Hassas bir döneminizdeyseniz arkadaşlarınızın davranışlarını yanlış yorumlamış olabilirsiniz belki. Diğer nedense gerçekten dışlayıcı davranmaları ve kendi aralarında belirgin şekilde yaklaşmaları olabilir. Eğer bu hissiyatınızın gerçeklik payı varsa onlarla bu konu hakkında konuşabilirsiniz. Hislerinizi paylaşabilir, davranışlarının sizde ne gibi düşünceler uyandırdığından bahsedebilirsiniz. Belki onlar da sizin onlarla vakit geçirmek istemediğinizi düşünüyor olabilir ya da aranızda yanlış anlaşılmaya neden olan başka bir durum da olabilir. Durumu, onların bu davranışlarını açıklığa kavuşturmak adına konuşmak faydalı olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi