İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Erkek arkadaşımın davranışları hakkında danışmak istiyorum.

Yaklaşık bir yıldır ayrıl/barış devam eden bir ilişkim var. Bana hiçbir şekilde inanmıyor. Okuldan erkek arkadaşlarım mesaj attığı zaman onlarla cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadığımı soruyor. Özür dileyerek söyleyeceğim, bana “onların altına da yattın mı?” diye soruyor. Bir keresinde, arkadaşıma “pandemide pek dışarı çıkamadım, x yerde oturuyorum ve sahile pek yakın değilim.” dedim ve bu mesajı gördüğünde, “sen erkeklere evinin adresini veriyorsun, evine çağırıyorsun.” dedi. Bunlar yüzünden onu aldattığımı düşünüyor ve beni devamlı suçluyor. Suçlanmaktan o kadar yoruldum ki, beni suçludağı anlarda, sinir krizi geçiriyorum ki. Öfke patlaması yaşıyorum. Bu sefer de yaran var ki gocunuyorsun işte söylediklerime diyor. Sürekli konum atmamı istiyor, anlık fotoğraf ve video atmamı bekliyor. Hiçbir şey onu tatmin etmiyor. Kimi zaman da çok ama çok iyi davranıyor, zannediyorum ki hatasını anladı. Tüm bunlara rağmen, cinsellik yaşamaktan geri kalmıyor. Ben ters çıktığımda, bağırıp çağırmaya başlıyor. Bu durumun normal olmadığını anlattığımda, “bu psikologlar ayakların bana sökmez, sen bunu git diğer konuştuklarına anlat.” diyor. Söylediğim, çok normal, gündelik bir lafı bile farklı bir noktaya çekebiliyor. Hayatı kendine de bana da dar etti. Bana bunları yapmasına rağmen, kendisi bana güven vermiyor. Mesela benden önce flört ettiği ve hala onunla iletişim kurmak, görüşmek isteyen biri vardı. Rahatsız olduğumu söyledim ve lütfen buna kimseyi kırmadan bir çözüm bul dedim. Engelledi, karşı taraf yazmaya devam edince. Geçen gün bir baktım ki, engel kalkmış, her yerden takip edilmiş ve arama geçmişinde o kişiden cevapsız bir görüntülü arama var. Sorduğumda, nasıl engeli kalkmış bilmiyorum ki, bak o beni aramış ama ben geri aramamışım, haberim yok gibi belirsiz ifadeler kullanıyor. Ya da tatile gittiği zaman, orada yer bildirim yapan, kızların fotoğraflarını beğenmiş. Bunu neden yaptığını öğrenebilir miyim, diye sorduğumda haberim yok ki, ben sarhoşken beğenmişimdir haberim yok diyor. Tüm bunlar kişi kendinden bilir işini sözünü bana hatırlatıyor. Kendi yapıyor ki, kendi yaptıklarını bana yansıtıyor diye düşünüyorum ama bir yanı da öyle iyi ki, yok ya seviyor ve çaba sarf ediyor diyorum. Uzman olarak görüşünüzü merak ediyorum.
Tarih : 04.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Kıskançlıktan öte büyük bir güvensizlik ve suçlamalar var ilişkinizde, anlattığınıza göre. Fakat maalesef sevgi böyle bir şey değil. Güvenmekle ilgili sıkıntıları olabilir belki ama bunu ifade etme şekli size zarar veriyor gibi görünüyor. Dediğim gibi çok ağır ithamlarla suçlanıyorsunuz da. Sizin de dediğiniz gibi bazen kendi yaptıklarımızdan yola çıkarak karşımızdakine bu konu ile ilgili yansıtmalar yaparız. Çünkü eğer biz yapıyorsak bu o ihtimali mümkün kılar. Dolayısıyla dikkatli olmanızda fayda var. Eğer ilişkinizi sürdürmeye devam edecekseniz onunla bu konular hakkında net ve anlaşılır ifadelerle konuşabilir, rahatsızlığınızı dile getirebilirsiniz. İlişkiler bazen kötü gittiğinde bizi kötü etkilese de genel haliyle mutlu olmak için birilerini alırız hayatımıza. Onun sizin hayatınızdaki yeri nedir, hangi noktalarda size iyi geliyor bunu keşfetmeye çalışın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi