İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Erkek arkadaşımın psikolojik durumu

Merhaba, yeni bir ilişkiye başladığım erkek her şey güzel giderken ani bir kararla bir mesajla benden ayrıldı. Sebep olarak psikolojisinin bozulduğunu buralardan uzaklaşmak istediğini söyledi. Kendini sevmediğini, hayattan bir ümidi kalmadığını bu yüzden bana umut veremeyeceğini söyledi. İş yoğunluğu ve stresi var üzerinde çok mutsuz iş yerinde biliyorum. Sosyal hayatı da kalmadı. Fakat doğruyu söylüyor mu bilmiyorum ama yardımcı olmak istiyorum. Kendimi sevmiyorum, bu hayattan bir umudum yok ,yorgunum, bana gülmeyi unutturdular ,senden uzak durmam gerekli , psikolojim iyice bozuldu, ben kötü biriyim ,seni de üzerim, benim için değmez gibi cümleler ne ifade ediyor??
Tarih : 10.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Hayatın olağan akışına ve getirdiklerine adapte olabilmek için asgari miktarda iyilik hali gerekebilir. Bireyler kendilerini gerçekleştiremediklerinde, geleceğe dair ümitlerini kaybettiklerinde bu iyilik halini korumakta güçlük çekebilirler. Bazen üst üste yaşanan olumsuzluklar ya da kronik olarak strese maruz kalmak da depresif belirtiler göstermeye neden olabilir. Partnerinizin de anlattığınız kadarıyla depresif özellikler gösterdiğini öngörüyorum. Bu durumda, ihtiyaç duyması halinde yanında olduğunuzu bilmesi yeterli. Bir süre kendi ile kalması iyi gelebilir. Eğer durum kötüye giderse belki bir partner olarak değil ama bir arkadaş olarak kendi sağlığı için psikolojik yardım almasını önerebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi